REKLAMA

Kosiniak-Kamysz złożył kwiaty na grobie Wiesława Wody

  • Autor: PAP
  • 17 sierpnia 2016 20:00
Kosiniak-Kamysz złożył kwiaty na grobie Wiesława Wody - Byłem współpracownikiem Wiesława Wody i przy nim wstępowałem do PSL - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. (Fot. Łukasz Kamiński arch.PSL)

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz złożył w środę (17 sierpnia) kwiaty na grobie posła i wieloletniego prezesa zarządu wojewódzkiego Stronnictwa w Małopolsce Wiesława Wody, który sześć lat temu zginął w katastrofie smoleńskiej.

W środę (17 sierpnia) przypada 70. rocznica urodzin Wiesława Wody. Kosiniakowi-Kamyszowi towarzyszyło na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie kilkoro działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Wiesław Woda to dla mnie szczególna postać. Byłem jego współpracownikiem i przy nim wstępowałem do PSL, teraz jestem posłem w jego okręgu i często spotykam ludzi, którzy go znali - powiedział prezes PSL. - Był zawsze elegancki, szarmancki i życzliwy ludziom. Był wszędzie, na spotkaniach wiejskich w każdej gminie, w każdym sołectwie, na spotkaniach ze strażakami. Zabiegał o społeczność lokalną i małe ojczyzny - wspomniał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał pamięta też wylot polskiej delegacji do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. - Odradzałem mu podróż. Kilka dni wcześniej doznał urazu oka i miał mieć zabieg, ale bardzo chciał jechać. Poleciał, tak spełnił swoją własną historię. Pamiętamy o nim nie tylko w rocznicę śmierci, ale i w rocznicę urodzin. On jest takim dobrym wzorem i dobrym duchem - dodał Kosiniak-Kamysz.

Wiesław Woda urodził się 17 sierpnia 1946 roku w Paleśnicy w pow. tarnowskim. Z wykształcenia był inżynierem rolnikiem, ukończył studia na Akademii Rolniczej w Krakowie. Przez pięć kadencji był posłem na Sejm RP. W latach 1987-90 pełnił funkcję wiceprezydenta Krakowa, następnie przez ponad rok wicewojewody krakowskiego. Od 1991 do 1993 był członkiem Trybunału Stanu, od 1994 do 1997 roku wojewodą tarnowskim.

Od roku 1997 nieprzerwanie sprawował mandat poselski. W 2008 roku po raz trzeci został prezesem małopolskiego PSL; był także szefem małopolskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA