REKLAMA

Kowalczyk: Decyzje personalne w rządzie należą do premier Szydło

 • Autor: PAP
 • 23 września 2016 13:26
Kowalczyk: Decyzje personalne w rządzie należą do premier Szydło - Premier układa wszystkie rzeczy kadrowe - mówi szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. (fot. facebook.com)

- Decyzje personalne w rządzie należą do premier Beaty Szydło. Zzmiany systemowe oznaczają sposób zarządzania spółkami, po likwidacji ministerstwa Skarbu Państwa - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

W piątek (23 września) rano na antenie Polskiego Radia premier zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione zmiany personalne oraz systemowe w rządzie. Pytana o najlepszych swoich ministrów, wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską oraz Kowalczyka, który po odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra skarbu nadzoruje likwidację tego resortu.

Na uwagę, że premier pochwaliła jego pracę, Kowalczyk powiedział dziennikarzom: - Pochwały zawsze są miłe, nie można powiedzieć, że nie. Pracuję, ile mogę, bez względu na to, gdzie pracuję, czy Sejmie, czy w rządzie - dodał.

Pytany, jakie zmiany mogą dotyczyć resortu finansów i ministerstwa rozwoju, Kowalczyk powiedział: - O to trzeba pytać panią premier, moje zdanie nie jest ważne w tym przypadku, naprawdę premier układa wszystkie rzeczy kadrowe.

Dopytywany, czy zaakceptowałby ewentualną propozycję objęcia teki ministra finansów, Kowalczyk powiedział: - Nie mówimy o żadnych propozycjach, ani personaliach. To jest w głowie pani premier.

Z kolei na pytanie, co premier miała na myśli, mówiąc o zmianach systemowych w rządzie, Kowalczyk powiedział: - Zmiany systemowe, to jest sposób zarządzania spółkami, po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa.

Jak dodał, żadna wersja w tej sprawie jeszcze nie jest przesądzona. - Najpierw uzgodnimy wewnątrz rządu, a dopiero później będziemy o tym mówić publicznie - podkreślił.

Pytany, czy przygotował rekomendacje, dotyczące dymisji prezesów w spółkach Skarbu Państwa, Kowalczyk powiedział: - Nie. Nic nie przygotowuję, czekamy na wyniki rozmów. Ocenił, że jeśli chodzi o zmiany organizacyjne ws. spółek, "powinniśmy się uporać do stycznia".

Zapytany dlaczego to on, a nie Jackiewicz "wygasza" Ministerstwo Skarbu Państwa, Kowalczyk powiedział: - Taka była decyzja pani premier, powód (to) przede wszystkim przyspieszenie legislacyjne, deklarowaliśmy, że ministerstwo wygaśnie 1 stycznia, legislacja jeszcze formalnie - (choć) są już przygotowane projekty - ale jeszcze nie ruszyła. Będąc odpowiedzialnym za legislację, mam ten proces mocno przyspieszyć.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA