REKLAMA

Kowalczyk: Projekt o obronie życia będzie skierowany do prac w komisjach

  • Autor: PAP/JS
  • 08 kwietnia 2016 13:48
Kowalczyk: Projekt o obronie życia będzie skierowany do prac w komisjach szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk mówi, że PIS sprzeciwia się odrzuceniu projektu w pierwszym czytaniu (fot. facebook.com)

• Obywatelski projekt ustawy o powszechnej obronie życia - jak trafi do Sejmu - będzie skierowany do prac w komisjach - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
• Dodał, że PiS sprzeciwia się odrzuceniu projektu w pierwszym czytaniu.

"Tutaj PiS nie będzie miało stanowiska. Naszym dobrym zwyczajem jest, że w takich sprawach nie ma żadnego stanowiska partii, żadnej dyscypliny partyjnej. Każdy poseł będzie zachowywał się i głosował zgodnie z własnym sumieniem" - powiedział Kowalczyk dziennikarzom w Sejmie pytany o to, jak PiS zachowa się w głosowaniu nad projektem.

Czytaj też: Jacek Sasin: nie będzie dyscypliny partyjnej przy ustawie antyaborcyjnej

"Za względu, że jest to obywatelski projekt, na pewno nie będzie zalecenia, tym bardziej sugestii, żeby odrzucać ten projekt w pierwszym czytaniu. Na pewno projekt będzie skierowany do dalszych prac" - dodał.

Komitet Inicjatywy Obywatelskiej "Stop Aborcji" został zarejestrowany w Sejmie; wkrótce rozpocznie zbiórkę 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o powszechnej obronie życia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA