REKLAMA

Krystyna Pawłowicz do PO: Wolność słowa? Przecież właśnie z niej "męczennicy" korzystacie

 • Autor: JS
 • 27 grudnia 2016 20:41
Krystyna Pawłowicz do PO: Wolność słowa? Przecież właśnie z niej "męczennicy" korzystacie Krystyna Pawłowicz (fot.:youtube.com)

• Platforma Obywatelska w sobotę (24 grudnia) przedstawiła w dziesięciu punktach wartości, których nie może ograniczać władza, tzw. "Dekalog Wolności".
• W dekalogu są wolności: słowa, mediów i internetu, zgromadzeń, sumienia, organizacji obywatelskich, samorządów, kultury, nauki, gospodarcze i parlamentu.
• Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS, korzystając z mediów społecznościowych, postanowiła odpowiedzieć Platformie.

Posłanka krok po kroku odpowiada Platformie Obywatelskiej. Oto, co napisała na Facebooku:

 "Wolności słowa" - "Przecież właśnie z niej "męczennicy" korzystacie. Mówicie co i gdzie chcecie, ogłaszacie antypisowskie odezwy i własne "dekalogi", obrzucacie ludzi obelgami. Bezkarnie. Czy może tu być większa wolność?" - pyta posłanka PO.

Na punkt drugi, dotyczący wolności mediów i internetu odpowiada: "A przecież TVN,czy Polsat swobodnie nadają audycje, także transmisje z waszego polegiwania i posiadywania na sejmowych fotelach. Mimo, że TVN już dawno powinien stracić koncesję za jaskrawe łamanie warunków koncesji. Władza jest dla antypolskich mediów nieskończenie miłosierna. Portale także swobodnie działają antyrządowo.Więc...?"

"Wolności zgromadzeń"? Posłanka komentuje: "Przecież jeszcze NIGDY nie zakazano wam organizowania zgromadzenia.Organizujecie zgromadzenia permanentne,nawet nie pytając o to,stawiacie budki,koksowniki,śpiewacie "O mój rozmarynie", też po pijanemu hymn polski na okrągło, dowolnie się awanturujecie. Policja nie chce was tknąć. Więc...?"

I dalej: "Wolności sumienia". - "To akurat nietrafiony postulat, bo opozycja nie ma sumienia a i do kościoła nie chodzi" - pisze posłanka.

"Wolności organizacji obywatelskich" - przecież nie zlikwidowano ŻADNEJ organizacji "obywatelskiej", a jedynie ograniczono "wolność" dostępu do dużej publicznej kasy dla wybranych i "zakolegowanych". Równy dostęp do publicznych pieniędzy dla wszystkich!

"Wolności samorządu" - a który samorząd został "zniewolony"? Przecież antypolsko korzystając z "wolności" Gdańsk,Poznań i Warszawa urządziły sobie antyrządowe "państwa w państwie",ogłaszając wypowiedzenie polskim władzom posłuszeństwa.Rząd nigdzie nie ustanowił nawet komisarzy dla tych samorządowych "państw". Władze spokojnie czekają na wybory samorządowe.

"Wolności kultury". - no,akurat z "wolnością" w kulturze do bluzgów,wyuzdania czy antypolskości za państwowe pieniądze katolickich podatników rząd chce skończyć. Pan Mieszkowski musi poszukać sobie sceny gdzie indziej. Poza tym w "temacie kultura",to przecież rząd nie ogranicza posłowi Petru dostępu do wiedzy o polskiej kulturze.

"Wolności nauki" - a przecież nikt nie zabrania panu Mieszkowskiemu zrobić licencjatu, czy panu Petru pouczyć się historii Polski. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza.
A poza tym, mamy wiele naukowych sukcesów.

"Wolności gospodarczej" - szczęśliwie peowski model "wolności gospodarczej" kończy się.
Teraz ma być wolność gospodarcza dla wszystkich,przede wszystkim polskich przedsiębiorców. Po peowskiej "wolności gospodarczej" właśnie sprząta m.in.sejmowa komisja ds.AMBER GOLD.Panie Trzaskowski,daremne apele, to se ne wrati.

"Wolności parlamentu" - no, właśnie. Zalegająca tam z braku lepszych zajęć grupa ogranicza WIĘKSZOŚCI posłów WOLNOŚĆ wykonywania obowiązków parlamentarnych. Coś pan Trzaskowski źle rozpoznał sytuację.Siedzi w Sejmie i woła o "wolność". Więc wyjdź pan stamtąd, będziesz pan wolny i parlament będzie wolny.

"Niezawisłość sądów i Trybunałów" - to proszę najpierw o przykłady naruszenia przez obecne władze niezawisłości sędziowskiej, która oznacza podleganie W ORZEKANIU /wyrokowaniu/ tylko konstytucji i ustawom. Czy sędziowie zmuszani są do podlegania w orzekaniu innym aktom prawnym?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (14 komentarzy)

 • goral 2016-12-29 08:43:44
  PiS = PZPR PiS = PZPR za chwilę znikną na śmietniku historii
 • Wstyd i Hańba! 2016-12-29 06:52:37
  Do Państwo przestępcze w UE!: Dokładnie, zapomnieliście iż Platforma Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym i kolesiami komuchami SLD odbieraliście Polskiemu społeczeństwu"Wolność",łamaliście"Praw człowieka"drwiąco się śmiejąc ,poradziliście sobie z właścicielami gruntów autostrady budowaliście itd. Burdel jeden wielki pozostawiliście, gdy istnieje szansa naprawienia krzywd jakie Polskiemu społeczeństwu wyrządziliście na ulicach z KODem pierdolca dostaliście!!!
 • Wstyd i Hańba! 2016-12-29 06:51:41
  Do Państwo przestępcze w UE!: Dokładnie, zapomnieliście iż Platforma Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym i kolesiami komuchami SLD odbieraliście Polskiemu społeczeństwu"Wolność",łamaliście"Praw człowieka"drwiąco się śmiejąc ,poradziliście sobie z właścicielami gruntów autostrady budowaliście itd. Burdel jeden wielki pozostawiliście, gdy istnieje szansa naprawienia krzywd jakie Polskiemu społeczeństwu wyrządziliście na ulicach z KODem pierdolca dostaliście!!
 • Wstyd i Hańba! 2016-12-29 06:48:17
  Do Państwo przestępcze w UE!: Dokładnie, zapomnieliście iż Platforma Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym i kolesiami komuchami SLD odbieraliście Polskiemu społeczeństwu"Wolność",łamaliście"Praw człowieka"drwiąco się śmiejąc ,poradziliście sobie z właścicielami gruntów autostrady budowaliście itd. Burdel jeden wielki pozostawiliście, gdy istnieje szansa naprawienia krzywd jakie Polskiemu społeczeństwu wyrządziliście na ulicach z KODem pierdolca dostaliście!
 • Wstyd i Hańba! 2016-12-28 21:52:53
  Do Państwo przestępcze w UE!: Dokładnie, zapomnieliście iż Platforma Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym i kolesiami komuchami SLD odbieraliście Polskiemu społeczeństwu"Wolność",łamaliście"Praw człowieka"drwiąco się śmiejąc ,poradziliście sobie z właścicielami gruntów autostrady budowaliście itd. Burdel jeden wielki pozostawiliście, gdy istnieje szansa naprawienia krzywd jakie Polskiemu społeczeństwu wyrządziliście na ulicach z KODem pierdolca dostaliście!
 • Wstyd i Hańba! 2016-12-28 21:46:03
  Do Państwo przestępcze w UE!: Dokładnie, zapomnieliście iż Platforma Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym i kolesiami komuchami SLD odbieraliście Polskiemu społeczeństwu"Wolność",łamaliście"Praw człowieka"drwiąco się śmiejąc ,porazdziliście sobie z właścicielami gruntów autostrady budowaliście itd. Burdel jeden wielki pozostawiliście, gdy istnieje szansa naprawienia krzywd jakie Polskiemu społeczeństwu wyrządziliście na ulicach z KODem pierdolca dostaliście!
 • Wstyd i Hańba! 2016-12-28 21:39:45
  Do Państwo przestępcze w UE!: Dokładnie, zapomnieliście iż Platforma Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym i kolesiami komuchami SLD odbieraliście Polskiemu społeczeństwu"Wolność",łamaliście"Praw człowieka"drwiąco się śmiejąc ,poraziliście sobie z właścicielami gruntów autostrady budowaliście itd. Burdel jeden wielki pozostawiliście, gdy istnieje szansa naprawienia krzywd jakie Polskiemu społeczeństwu wyrządziliście na ulicach z KODem pierdolca dostaliście!
 • oliwa 2016-12-28 21:19:13
  Szanowna P.mózg pani się zresetował ,gdzie pani pobierała naukę i żyła.Pani i Piotrowicz jedna szkoła PRL.Do tego samego dążycie teraz.
 • Państwo przestępcze w UE! 2016-12-28 19:48:25
  Zaś zapotnieli POpaprańcy najistotniejszego"Prawa człowieka" które były łamane w przedmiocie największej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na "B" mieszkalne, gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowania. Obniżyliście złodzieje wartość mieszkań w obrębach miast, gdzie jest Ustawa regulująca rekompensaty finansowe szumowiny PO-PSL.
 • z państwa Bydgoszcz 2016-12-28 19:34:07
  Gdańsk,Poznań i Warszawa urządziły sobie antyrządowe "państwa w państwie",ogłaszając wypowiedzenie polskim władzom posłuszeństwa. Proszę jeszcze Bydgoszcz dodać - bo i tu jest państwo w państwie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA