REKLAMA

Krystyna Pawłowicz naruszyła nietykalność cielesną posłanki PO?

  • Autor: PAP/em
  • 13 stycznia 2017 14:05
Krystyna Pawłowicz naruszyła nietykalność cielesną posłanki PO? Pawłowicz oceniła, że wniosek do komisji etyki, to "kolejna prowokacja PO" (fot. facebook.com)

• PO złożyła w piątek wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie Krystyny Pawłowicz (PiS). • Według posłów Platformy, Pawłowicz 16 grudnia ub.r. na sali plenarnej naruszyła nietykalność cielesną posłanki PO Kingi Gajewskiej-Płochockiej.
• "To kolejna prowokacja PO" - odpowiada Krystyna Pawłowicz.

Kinga Gajewska-Płochocka powiedziała w piątek (13 stycznia) na konferencji prasowej w Sejmie, że posłanka Pawłowicz 16 grudnia na sali plenarnej użyła wobec niej przemocy.

"Podczas zamieszania wokół mównicy sejmowej stałam 20 minut w jednym miejscu, pani Pawłowicz rozmawiała z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, po czym odwróciła się i mnie przepchnęła. Takie zachowania Pawłowicz, która jest profesorem, posłem na Sejm, nie powinny mieć miejsca" - powiedziała posłanka Platformy.

Poinformowała, że materiał filmowy z tego wydarzenia można obejrzeć na jej koncie internetowym na Facebooku i Twitterze.

Poseł Arkadiusz Myrcha (PO) przekonywał, że Pawłowicz naruszyła "w sposób ewidentny i perfidny" nietykalność cielesną posłanki Gajewskiej-Płochockiej. "To sytuacja bez precedensu (...) po raz pierwszy byliśmy świadkami użycia przemocy" - dodał.

Czytaj też: Szykują się zmiany w Regulaminie Sejmu. Kary będą bardziej dotkliwe

Według posła PO, zachowanie Pawłowicz było naganne, dlatego - jak poinformował - Platforma złożyła wniosek o ukaranie posłanki PiS przez sejmową komisję etyki. "Poseł Pawłowicz naruszyła kodeks etyki poselskiej, naruszyła elementarne zasady panujące nie tylko w polskim Sejmie, ale przede wszystkim w zdrowym społeczeństwie" - podkreślił.

Pawłowicz oceniła, że wniosek do komisji etyki, to "kolejna prowokacja PO". "Na kolejne prowokacje tych ludzi w ogóle nie mam zamiaru odpowiadać, kompletnie mnie nie interesuje, co oni tam wyrabiają, niech się sami kompromitują, nie mam zamiaru tego komentować" - dodała.

Komisja etyki, po rozpatrzeniu sprawy i stwierdzeniu naruszenia przez posła zasad etyki poselskiej, może w drodze uchwały: zwrócić posłowi uwagę, udzielić posłowi upomnienia lub udzielić nagany. Uchwały komisji podaje się do wiadomości publicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kawaler, Polak, katolik 2017-01-13 17:26:49
    Ech ta Pawłowicz, ona ma seks... Jezu, tak bym chciał jej miłości... Kleknę, oświadczę się... Moze przyjmie... A taka noc z Ukochaną poślubna... Jezu... Jaj przepiórczych kupię i nawet na trufla rzucę kasę... A potem rozkosze Małżeństwa od naturalnego poczęcia do naturalnego zejścia. I dzieci... Jak najwięcej! Tak, tak będzie...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA