REKLAMA

Krzysztof Brejza z PO pyta premier Beatę Szydło o opóźnienia w publikacji wyroku TK

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 grudnia 2015 11:33
Krzysztof Brejza z PO pyta premier Beatę Szydło o opóźnienia w publikacji wyroku TK Poseł Krzysztof Brejza domaga się odpowiedzi na dwa pytania (fot. facebook)

Poseł Krzysztof Brejza z PO złożył interpelację do Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło
ws. opóźnień w publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 3 grudnia 2015 r. w Dzienniku Ustaw. Domaga się precyzyjnej odpowiedzi na dwa pytania.

„Dnia 3 grudnia b.r. zapadł ważny dla ustroju państwa wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący zgodności z Konstytucją nowej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym” – pisze poseł Krzysztof Brejza.

„Trybunał m.in. potwierdził legalność wyboru przez Sejm RP poprzedniej kadencji trzech sędziów sądu konstytucyjnego oraz wskazał, iż Prezydent RP powinien niezwłocznie ich zaprzysiężyć.  Niestety do chwili obecnej wyrok ten nie został opublikowany w Dzienniku Ustaw” – przypomina poseł.

W związku z tym Krzysztof Brejza domaga się od premier Beaty Szydło precyzyjnej odpowiedzi na dwa pytania. Pyta, czy prawdą jest, iż - jak donoszą media - toczyły się wewnątrz KPRM jakiekolwiek konsultacje i rozmowy dotyczące publikacji tego wyroku oraz czy według wiedzy Pani Premier ktokolwiek wpływał na pracowników RCL w celu opóźnienia lub wstrzymania publikacji tego wyroku?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA