REKLAMA

Krzysztof Dudek zrezygnował z funkcji dyrektora Narodowego Centrum Kultury. Znany jest już jego następca

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 01 lutego 2016 23:29
Krzysztof Dudek zrezygnował z funkcji dyrektora Narodowego Centrum Kultury. Znany jest już jego następca Krzysztof Dudek NCK kierował od 2007 roku (fot. youtube.com/printsceen)

Dnia 1 lutego z funkcji dyrektora Narodowego Centrum Kultury zrezygnował Krzysztof Dudek. Na stanowisku zastąpi go Marek Mutor, obecnie dyrektor wrocławskiego ośrodka "Pamięć i Przyszłość" - informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dnia 1 lutego z funkcji dyrektora Narodowego Centrum Kultury zrezygnował Krzysztof Dudek. Państwową instytucją kultury kierował od 2007 roku. Był  inicjatorem akcji społecznych takich jak „Pamiętam. Katyń 1940”, „Prawo do kultury”, „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, został także przewodniczącym kapituły nadawanego przez Prezydenta RP Medalu „Zasłużony dla Polszczyzny”.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wybrało już następcę Krzysztofa Dudki. Zostanie nim - Marek Mutor.

„W związku z rezygnacją Pana Krzysztofa Dudka ze stanowiska dyrektora Narodowego Centrum Kultury, która została przyjęta przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w najbliższym czasie, na stanowisko dyrektora NCK, planuje się powołać pana Marka Mutora, obecnie kierującego  Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu” – informuje resort.

Marek Mutor był już wcześniej dyrektorem Narodowego Centrum Kultury. Instytucją kierował w latach 2006-2007. Od 2007 roku pełni funkcję dyrektora Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA