REKLAMA

Krzysztof Falkowski nowym prezesem Agencji Mienia Wojskowego

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lutego 2018 18:06
Krzysztof Falkowski nowym prezesem Agencji Mienia Wojskowego Agencja Mienia Wojskowego zajmuje się sprzedażą zbędnych wojsku nieruchomości i majątku ruchomego (fot. facebook)

Premier Mateusz Morawiecki powołał Krzysztofa Falkowskiego na stanowisko prezesa Agencji Mienia Wojskowego na 3-letnią kadencję – poinformowała rzeczniczka AMW Małgorzata Weber.

Nowego prezesa Agencji Mienia Wojskowego przedstawił kierownictwu i pracownikom AMW wiceminister obrony Tomasz Zdzikot.

Przed objęciem stanowiska prezesa przez Falkowskiego obowiązki prezesa pełnił od 1 grudnia ub. r. wiceprezes Krzysztof Milewski. Zgodnie z ustawą prezesa AMW powołuje premier na wniosek ministra obrony.

Obecne kierownictwo Agencji Mienia Wojskowego składa się z prezesa oraz czterech zastępców. Są nimi Ilona Kowalska, Marcin Kowalczyk, Krzysztof Milewski i Dominik Zaremba.

Agencja Mienia Wojskowego zajmuje się sprzedażą zbędnych wojsku nieruchomości i majątku ruchomego; handlem uzbrojeniem oraz zapewnieniem żołnierzom mieszkań - administrowaniem nimi i budową nowych. Poza zbywaniem zbędnego wojsku uzbrojenia AMW ma prawo kupować nową broń od producentów i przekazywać ją wojsku, także w celu wsparcia sojuszników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA