REKLAMA

Krzysztof Gawkowski: Sławomir Broniarz to fircyk, szuka miejsca na listach do Sejmu

  • Autor: JS
  • 14 lutego 2017 19:08
Krzysztof Gawkowski: Sławomir Broniarz to fircyk, szuka miejsca na listach do Sejmu Krzysztof Gawkowski (fot. facebook)

"Sławomir Broniarz jest problemem dla ZNP, bo nie dostrzega podziału swojego środowiska. Jest fircykiem, który niemal zapisał się do Platformy Obywatelskiej i mam wrażenie, że szuka miejsca na listach do Sejmu, a nie dba o interesy swojego środowiska" - powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu” Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD.

Gawkowski powiedział, że jest za reformą szkolnictwa. Przyznał, że gimnazja należy zlikwidować, bo "szkodzą". 

Według niego to Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, jest "spiritus movens" protestu przeciwko reformie oświaty. 

"Jest problemem dla ZNP, bo nie dostrzega podziału swojego środowiska. Jest fircykiem, który niemal zapisał się do Platformy Obywatelskiej i mam wrażenie, że szuka miejsca na listach do Sejmu, a nie dba o interesy swojego środowiska" - stwierdził Gawkowski.

Jego zdaniem, Broniarz, zamiast dbać o nauczycieli w wielu gminach, dba, by jego ludzie i on mogli zostać posłami PO.

"Sam przecież przed laty protestował przeciwko gimnazjom! Skandal, ktoś, kto tak postępuje, powinien podać się do dymisji" - mówił wiceprzewodniczący SLD.

Wypowiedź wywołała dyskusje w mediach społecznościowej. Do jednej z nich przyłączyła się Anna Maria Żukowska, rzeczniczka SLD. Jak napisała, partia odcina się od wypowiedzi Gawkowskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bgd1 2017-02-14 21:14:29
    Jestem nauczycielką. Od 37 lat w ZNP. Zawsze też głosowałam na lewicę. Po artykule i "mądrościach "wiceprzewodniczącego Gawkowskiego mocno się zastanowię, czy na takich ludzi jak ten pan chcę głosować. Jestem mocno zawiedziona. W dodatku jest wiceprzewodniczącym? Kogo wybieracie do swoich władz?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA