REKLAMA

Krzysztof Kamiński regionalnym szefem KOD

  • Autor: PAP/jm
  • 11 lutego 2017 22:36
Krzysztof Kamiński regionalnym szefem KOD KOD ma nowego lidera w woj. lubelskim. (fot. Twitter/Nowoczesna)

• 59-letni adwokat Krzysztof Kamiński został wybrany w sobotę (11 lutego) przewodniczącym KOD w Lubelskiem.
• Kamiński pokonał dwóch kontrkandydatów i uzyskał jeden głos więcej niż dotychczasowy koordynator regionalny Bartosz Sierpniowski.

Podczas walnego zebrania członków Komitetu Obrony Demokracji w Lublinie Kamiński uzyskał 42 głosy, Sierpniowski - 41, a trzeci kandydat Grzegorz Kolek - 28 głosów. Jeden głos był nieważny.

- Wygrać wybory jednym głosem, to jest święto demokracji - powiedział Kamiński po ogłoszeniu wyników głosowania. Zapowiedział, że już za rok będzie wnioskował o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, które go rozliczy z efektów pracy.

- Daję sobie rok, byście państwo mogli ocenić, czy poszliśmy do przodu, czy też zawiodłem. Chcę udowodnić, że najważniejszym organem władzy w państwie nie jest prezydent, Sejm, Senat, ale obywatel świadomy swoich praw - dodał Kamiński.

Dziennikarzom Kamiński powiedział, że chce, by KOD przeciwstawiał się każdej władzy, która będzie naruszać prawa obywatelskie. - KOD nie będzie anty-PiS-em. Zamierzamy patrzeć na ręce każdej władzy, nawet tej przyszłej. Zmiany ustrojowe w państwie dla nowej władzy też mogą być wygodne. Nie ma miejsca w Polsce na monopartyjne, jednostronne widzenie naszej rzeczywistości - podkreślił.

Zapytany o to, kto powinien kierować KOD w kraju, Kamiński odparł, że to zależy od wyjaśnienia kwestii związanych z pobieraniem pieniędzy przez Mateusza Kijowskiego.

- Jeśli głosimy hasła wierności prawu i rządom prawa ponad wszystko, to powinniśmy mieć przede wszystkim czyste ręce. Będę głosował na osobę nieskazitelną. Jeśli wyniki audytu, ocen, związanych z Mateuszem Kijowskim będą dla niego niekorzystne, to wybierzemy innego lidera - powiedział.

Kamiński ma 59 lat, prowadzi w Lublinie własną kancelarię adwokacką. Zaczynał działalność polityczną w Konfederacji Polski Niepodległej, był siedem lat posłem tej partii. Był też posłem AWS, a później wstąpił do Platformy Obywatelskiej. Opuścił tę partię w 2013 r., gdy PO przemieniła się - jak powiedział - "w zdemoralizowaną partię władzy". W KOD jest od listopada 2015 r.

KOD w Lubelskiem liczy 201 członków, w walnym zebraniu uczestniczyło 112 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • prawica 2017-02-14 07:37:33
    Jarosław Kaczyński jest nienormalny, bez dalszego komentarza.
  • wszyscywszystkowiedzą 2017-02-12 16:11:21
    I już w gronie "opozycji" czytaj bojówki lewackiej, mamy jednego oszołoma więcej, podobno adwokata.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA