REKLAMA

Krzysztof Kłak nowym przewodniczącym PO na Podkarpaciu

  • Autor: PAP/JS
  • 01 lutego 2016 16:49
Krzysztof Kłak nowym przewodniczącym PO na Podkarpaciu Kłak: "Naszym celem jest odbudować w regionie zaufanie do Platformy Obywatelskiej, krok po kroku" (fot. facebook.com)

· Krzysztof Kłak został wybrany na przewodniczącego PO na Podkarpaciu w sobotę (30 stycznia).
· Spośród 126 delegatów kandydaturę Kłaka poparło 86 osób.
· Jego konkurentami byli europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska oraz b. poseł Marek Poręba.

Naszym celem jest odbudować w regionie zaufanie do Platformy Obywatelskiej, krok po kroku - zapowiedział w poniedziałek (1 lutego) na swojej pierwszej konferencji prasowej w Rzeszowie nowy przewodniczący PO w regionie Krzysztof Kłak.

Kłak został wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu w sobotę (30 stycznia). Spośród 126 delegatów kandydaturę Kłaka poparło 86 osób. Konkurentami nowego przewodniczącego Platformy byli europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska, którą poparło 36 delegatów oraz b. poseł Marek Poręba, który dostał 2 głosy. Dwa głosy były nieważne.

Przewodniczący PO na Podkarpaciu zaznaczył, że w czasie zjazdu poruszane były kwestie, co zrobić, aby odbudować pozycję partii w regionie. "To będzie najważniejsze zadanie nowego przewodniczącego, zarówno całej PO Grzegorza Schetyny, jak i moje, jeśli chodzi o Podkarpacie" - dodał Kłak.

Zadeklarował, że będzie rozmawiał z ludźmi, choć wie że te rozmowy będą trudne. Kłak podkreślił, że do odbudowy zaufania potrzebna jest drużyna, która będzie się wzajemnie wspierać i uzupełniać.

"Stoi przed państwem drużyna, która z wielką pokorą i nadzieją chce iść do przodu, krok po kroku i powalczyć o odbudowę zaufania wyborców" - mówił Kłak na konferencji, w której uczestniczyli również m.in. parlamentarzyści PO oraz europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Szef PO w regionie zapowiedział, że politycy Platformy będą się szczególnie upominać o wszystkich ludzi, którzy "są obecnie niszczeni z powodu swoich poglądów". "PO będzie tą siłą, która będzie się upominać o poszanowanie godności ludzi i konstytucji" - mówił.

Kłak podkreślił, że głos Platformy będzie "wyrazisty" zarówno w kraju, jak i regionie. Zapowiedział, że na najbliższej radzie regionu będzie rekomendował zmiany w zarządzie partii.

Natomiast Łukacijewska wyraziła nadzieję, że nowy przewodniczący weźmie pod uwagę również tę wizję PO, którą ona przedstawiła na sobotnim zjeździe i którą poparła część delegatów. "Wierzę, że od dziś będziemy odzyskiwać wiarygodność. Jestem przekonana, że wyborcy po ostatnich działaniach PiS niedługo odwrócą się od tej partii"- dodała.

Wybory nowego szefa PO na Podkarpaciu były konieczne po tym, jak w połowie ubiegłego roku dotychczasowy przewodniczący Platformy w regionie Zbigniew Rynasiewicz zrezygnował z tej funkcji, przestał być wiceministrem infrastruktury i rozwoju oraz zrzekł się mandatu posła. Jako uzasadnienie podał przyczyny osobiste. Zastąpił go Jan Tomaka, który był najstarszym wiceprzewodniczącym zarządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA