REKLAMA

Krzysztof Kozłowski wiceministrem MSWiA

  • Autor: PAP/AT
  • 23 stycznia 2018 15:00
Krzysztof Kozłowski wiceministrem MSWiA Minister Joachim Brudziński wręcza Krzysztofowi Kozłowskiemu akt powołania na stanowisko wiceministra MSWiA (fot.mswia.gov.pl)

Krzysztof Kozłowski - dotychczasowy wojewoda zachodniopomorski - został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Repatriacji.

Nowego wiceszefa MSWiA powołał we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

"Kozłowski będzie nadzorował pracę Departamentu Prawnego w MSWiA, w którego strukturach funkcjonują między innymi wydziały legislacji i umów międzynarodowych, departamentu Obywatelstwa i Repatriacji, zajmującego się obsługą Pełnomocnika Rządu ds. Repatriacji, a także Departamentu Zdrowia" - podało w komunikacie ministerstwo.

Krzysztof Kozłowski jest adwokatem (aktualnie nie wykonuje zawodu) oraz doktorem nauk prawnych. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, nadzorował prace Departamentu Prawnego, Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Departamentu Edukacji Morskiej, Departamentu Współpracy Międzynarodowej oraz Biura Audytu i Kontroli.

Kozłowski jest autorem kilkudziesięciu opinii prawnych oraz ekspertyz sporządzanych na zlecenie między innymi jednostek organizacyjnych Parlamentu Europejskiego oraz Rady Europy (był współautorem m.in. tzw. kwestionariusza Merloni). Reprezentował Polskę w pracach Komitetu Doradców Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego Rady Europy w Strasburgu.

Nowy wiceminister odbył aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Szczecinie zakończoną egzaminem sędziowskim. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadził również wykłady w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Zmiana na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji nastąpiła 9 stycznia - Mariusza Błaszczaka, który został ministrem obrony narodowej, zastąpił wtedy Joachim Brudziński.

Zastępcami Brudzińskiego w MSWiA są także: Jarosław Zieliński, Paweł Szefernaker, Paweł Majewski i Renata Szczęch.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA