REKLAMA

Krzysztof Łapiński: Agata Kornhauser-Duda godnie wypełnia obowiązki pierwszej damy

 • Autor: PAP/AT
 • 09 maja 2017 10:00
Krzysztof Łapiński: Agata Kornhauser-Duda godnie wypełnia obowiązki pierwszej damy Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda (fot.twitter.com/prezydentpl)

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda jest osobą autonomiczną i sama decyduje, czy chce brać czynny udział w polityce; wypełnia godnie swoje obowiązki - podkreślił Krzysztof Łapiński (PiS).

Łapiński, który od czwartku będzie rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy pytany był w radiu RMF FM, czy "milcząca pierwsza dama nie jest wizerunkowym problemem prezydenta".

"Pierwsza dama jest osobą autonomiczną i sama decyduje, czy chce brać udział czynny w polityce" - podkreślił polityk. Jak zaznaczył, Agata Duda "wypełnia godnie swoje obowiązki". Zauważył, że obecnie towarzyszy prezydentowi podczas jego wizyty w Etiopii.

Zdaniem Łapińskiego pierwsza dama jest "konsekwentna w tym, że od wypowiedzi publicznych, politycznych jest prezydent". "Pani Agata Duda wspiera pana prezydenta w innych sprawach" - zaznaczył.

Czytaj też: Kwaśniewska ciągle doceniana przez Polaków

Na uwagę, że w kampanii prezydenckiej Agata Duda była pokazywana jako wzorowa żona i matka, a teraz milczy w wielu sprawach, na przykład nie wypowiedziała się w sprawie Czarnego Protestu Kobiet, Łapiński odparł: "udział pani prezydentowej nie był takim udziałem, gdzie mnożna było powiedzieć, że kampania była oparta o małżonkę".

"Może jest tak, że trzeba pokazać aktywność pani prezydentowej tu na innych polach, na polu charytatywnym, dobroczynnym, bo jest osobą bardzo pracowitą i bardzo się udziela. I to jest być może rola, którą bardzo dobrze spełnia. Tylko trzeba ją pokazać"- zauważył Łapiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Niemój 2017-05-10 08:57:56
  Do Basia 43857: Proszę mówić za siebie. Prezydent nie powinien reprezentować cały naród a nie być marionetką w rękach szefa jednej z partii. Jest młody, nie wiem czy inteligentny bo jakoś tego publicznie nie pokazuje i z pewnością nie jest niezależny. Lepszy już był strażnik żyrandola, który nic nie robił.
 • Basia 43857 2017-05-10 07:35:35
  szkoda że my Polacy .Nie cenimy tego że reprezentują nas tak inteligentni młodzi ludzie .To prawdziwie Pierwsza para .kochamy ich za to.
 • Coco Chanel 2017-05-09 23:30:23
  Coś w złym styku tutaj się pojawia...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA