REKLAMA

Krzysztof Łapiński: Krytyka prezydenta to także krytyka premiera i prezesa PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 15 stycznia 2018 12:10
Krzysztof Łapiński: Krytyka prezydenta to także krytyka premiera i prezesa PiS Prezydent reaguje spokojnie, bez zbędnych emocji - powiedział Łapiński, odnosząc się do krytyki pod adresem prezydenta po zmianach w rządzie (Krzysztof Łapiński, fot.prezydent.pl/Maciej Biedrzycki)

Żeby doszło do zmian w rządzie, to najpierw musiał być wniosek premiera. Premier takie wnioski skierował do prezydenta, to znaczy, że musiał mieć to także obgadane, czy uzgodnione, z liderem partii, która tworzy rząd - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, odnosząc się do krytyki pod adresem prezydenta po zmianach w rządzie.

W ubiegły wtorek (9 stycznia) prezydent Andrzej Duda, na wniosek premiera Morawieckiego, dokonał zmian w składzie rządu; m.in. odwołanego Antoniego Macierewicza na funkcji szefa MON zastąpił Mariusz Błaszczak; nowym szefem MSZ - w miejsce Witolda Waszczykowskiego - został Jacek Czaputowicz. Joachim Brudziński objął funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji.

W poniedziałek (15 stycznia) w internetowej części porannej rozmowy w Radiu Zet rzecznik prezydenta został zapytany, jak prezydent reaguje na niezadowolenie zwolenników dotychczasowego szefa MON, w niektórych komentarzach padał zarzut, jakoby prezydent dopuścił się zdrady.

Czytaj też: Oczekujemy podania prawdziwych i pełnych powodów odwołania szefa MON

"Prezydent reaguje spokojnie, bez zbędnych emocji" - odparł Łapiński.

"Proszę zauważyć jedno: że zmiany, jakie się dokonały w rządzie - wszystkie zmiany, nie tylko na funkcji ministra obrony narodowej, ale także na pozostałych funkcjach ministerialnych - żeby do nich doszło, to najpierw musiał być wniosek premiera" - podkreślił Łapiński.

Skoro - dodał - "premier takie wnioski skierował do prezydenta, to znaczy, że musiał mieć to także obgadane, czy uzgodnione, z liderem partii, która tworzy rząd".

Czytaj też: Nowy rząd to zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy

"Jeśli pojawiają się jakieś zarzuty wobec pana prezydenta o zdradę, czy jeszcze inne też równe mocne sformułowania, to każdy, kto takie sformułowania wyraża, powinien wiedzieć, że chcąc nie chcąc, takie zarzuty stawia także premierowi Morawieckiemu i prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, bo te zmiany, które się dokonały, dokonały się na wniosek Prezesa Rady Ministrów i za wiedzą i zgodą lidera obozu rządowego" - podkreślił rzecznik prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA