REKLAMA

Krzysztof Łapiński o przejściu Krzysztofa Szczerskiego do MSZ: Prezydent dał mu wolną rękę

  • Autor: PAP/JS
  • 14 grudnia 2017 21:14
Krzysztof Łapiński o przejściu Krzysztofa Szczerskiego do MSZ: Prezydent dał mu wolną rękę Kilka dni temu szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski przyznał, że propozycja objęcia funkcji szefa MSZ "jest na stole". (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Prezydent Andrzej Duda dał szefowi swojego gabinetu Krzysztofowi Szczerskiemu wolną rękę, jeśli chodzi o przejście do MSZ; na pewno nie będzie w tym przeszkadzał - powiedział w Polsat News rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Kilka dni temu szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski przyznał, że propozycja objęcia funkcji szefa MSZ "jest na stole".

"Decyzja w tej sprawie jest decyzją trudną, ponieważ wymaga uwzględnienia całego kontekstu zarządzania państwem i roli, jaką miałbym pełnić przechodząc z gabinetu pana prezydenta do rządu" - powiedział wówczas minister. Podkreślił, że "nie jest to kwestia, która się decyduje w godzinę, ale jest to kwestia rozmowy koncepcyjnej, szerszej".

Do tej sprawy odniósł się Krzysztof Łapiński.

"Nie jest tajemnicą, bo to też już minister Krzysztof Szczerski powiedział, że propozycja jest na stole. Jeśli dojdzie do takich zmian, czy taka zmiana nastąpi, to też jest decyzja ministra Szczerskiego" - powiedział rzecznik prezydenta.

"Prezydent nie będzie blokował tej decyzji ministrowi Szczerskiemu; jeśli minister uzna, że chce współprowadzić polską politykę zagraniczną, już jako minister spraw zagranicznych, to tutaj pan prezydent daje mu wolną rękę" - podkreślił Łapiński. Jak dodał, prezydent na pewno nie będzie w tym "przeszkadzać".

Pytany o termin, w jakim może zapaść decyzja w tej sprawie, Łapiński odparł, że jeśli rekonstrukcja ma być w styczniu, także w styczniu należałoby się spodziewać i tej decyzji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA