REKLAMA

Krzysztof Łapiński: Prezydent ma zastrzeżenia do części poprawek PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 20 października 2017 19:08
Krzysztof Łapiński: Prezydent ma zastrzeżenia do części poprawek PiS Prezydent przekazał prezesowi PiS swoje uwagi do poprawek na piśmie. (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Prezydent Andrzej Duda ma bardzo poważne zastrzeżenia, do niektórych poprawek zgłoszonych przez PiS, do innych zastrzeżeń nie ma - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po spotkaniu Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Po godz. 18.30 zakończyło się czwarte już spotkanie obu polityków, którego tematem były poprawki PiS do projektów prezydenta o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Ich treść nie jest dokładnie znana - wiadomo, że dotyczą m.in. rozwiązań na wypadek, gdyby Sejm nie zdołał (jak proponuje prezydent) większością trzech piątych głosów wybrać członków KRS-sędziów.

Łapiński poinformował po spotkaniu, że prezydent przekazał prezesowi PiS swoje uwagi do poprawek na piśmie. "Do niektórych poprawek zgłoszonych przez PiS pan prezydent ma bardzo poważne zastrzeżenia, co do innych zastrzeżeń nie ma" - podkreślił.

"Atmosfera spotkania była dobra i pewnie będzie kontynuowana ta dyskusja, o tych poprawkach, na kolejnym spotkaniu" - dodał Łapiński.

Łapiński powiedział, że podczas spotkania poruszono też temat aneksu do raportu z weryfikacji WSI. "I pan prezydent Andrzej Duda, i pan prezes stoją na stanowisku, że nie ma potrzeby ujawniania tego aneksu; że w tej chwili nie ma takiej konieczności" - oświadczył Łapiński.

"Pan prezes wspomniał, że na podobnym stanowisku stał śp. prezydent Lech Kaczyński" - dodał Łapiński.

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Polska" poinformowała, że szef SKW w czerwcu zwrócił się do prezydenta o przekazanie aneksu WSI. Jak podawała "GP", zdaniem szefa SKW, dokument powinien zostać ujawniony, ponieważ zgodnie z przepisami "to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Mieszko 2017-10-20 19:27:37
    Pan Prezydent niech nic nie robi niech kasta się rozrasta i widzę że Pan Prezydent unika wyborców i Pan Łapiński troszeczkę ostrożnie niech się wypowiada niech nie myśli że Pana Boga za nogi złapałREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA