REKLAMA

Krzysztof Łoziński nowym liderem KOD. Mateusz Kijowski zrezygnował z kandydowania

  • Autor: PAP/MIW
  • 27 maja 2017 16:11
Krzysztof Łoziński nowym liderem KOD. Mateusz Kijowski zrezygnował z kandydowania Mateusz Kijowski. (fot. mat. pras.)

Zrezygnowałem z kandydowania w wyborach na lidera KOD - powiedział w sobotę (27.05) w Toruniu dotychczasowy przewodniczący Komitetu Mateusz Kijowski. Jak wyjaśnił, jego decyzja motywowana jest przyjęciem przez stowarzyszenie KOD nieprawdziwego - jego zdaniem - sprawozdania finansowego.

- Nie mogę tego firmować niestety - dodał.

Wcześniej o rezygnacji Kijowskiego z kandydowania informowała "Rzeczpospolita"; wiadomość tę podał także mediom Bartosz Sierpniowski z lubelskich struktur KOD. 

Nowym liderem KOD-u został Krzysztof Łoziński. Nie miał kontrkandydata, wybory były tajne.

- Czeka nas bardzo trudna robota, musimy pogodzić bardzo zwaśnione środowisko polityczne. Musimy wszyscy spojrzeć na siebie, jak na ludzi. Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał - powiedział Łoziński.

Za jego kandydaturą głosowało 130 delegatów, 28 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu.

Krzysztof Łoziński ma 69 lat. W przeszłości był działaczem KOR i Solidarności, współpracował z Amnesty International. Jest jednym z 21 założycieli 2 grudnia 2015 r. Stowarzyszenia KOD. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia zarządu głównego KOD w połowie stycznia podjęta została uchwała o powołaniu Łozińskiego w skład zarządu stowarzyszenia.

Łoziński 22 lutego na briefingu przed Sejmem zapowiedział, że będzie kandydował na przewodniczącego KOD. Na pytanie, co skłoniło go do kandydowania odpowiedział, że "konieczność".

- Mnie to życiowo bardzo nie pasuje, to jest poświęcenie dla mnie, to nie jest żaden zaszczyt, tylko po prostu konieczność wyprowadzenia KOD-u z defensywy i przejścia do ofensywy - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • adres e-mail:Marek.S 2017-05-27 19:55:15
    Wiecie czego społeczeństwo Polskie od obecnego Komitetu Obrony Demokracji oczekuje, na obszarze Naszego kraju są łamane Prawa Człowieka, większość Parlamentarna kształtująca Rząd łamanie prawo, odbierają Nam Wonność i resztki godności osobistej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA