REKLAMA

Krzysztof Sobolewski wybrany na przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS

  • Autor: pt/pap
  • 27 stycznia 2018 13:47
Krzysztof Sobolewski wybrany na przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości wybrała w sobotę Krzysztofa Sobolewskiego na przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS (fot.pis.prg

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości wybrała w sobotę Krzysztofa Sobolewskiego na przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS - poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek. Sobolewski zastąpił na tym stanowisku Joachima Brudzińskiego, który został szefem MSWiA.

Sobolewski to wieloletni współpracownik Brudzińskiego, radny dzielnicy Warszawa-Śródmieście, osoba od wielu lat odpowiedzialna za sprawy organizacyjne na Nowogrodzkiej.

Brudziński pełnił funkcję szefa Komitetu Wykonawczego PiS od 2009 roku, zrezygnował z niej w połowie stycznia, po tym jak został ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Brudziński zastąpił na stanowisku szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który został ministrem obrony, po odwołaniu z tej funkcji Antoniego Macierewicza. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA