REKLAMA

Krzysztof Szczerski: Donald Tusk powinien wyjść z inicjatywą spotkania z polskimi władzami

 • Autor: PAP/AT
 • 16 marca 2017 10:28
Krzysztof Szczerski: Donald Tusk powinien wyjść z inicjatywą spotkania z polskimi władzami Nakazów ścigania Tuska to jakiś absurd - powiedział Patryk Jaki (Donald Tusk, fot.facebook.com/europeancouncilpresident/photos)

Liczymy na to, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wyrazi wolę spotkania w Polsce z polskimi władzami - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Szczerski pytany w TVP1, czy przygotowywane jest spotkanie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z prezydentem Andrzejem Dudą, podkreślił, że prezydent w trakcie poprzedniej kadencji Tuska był z wizytą w Brukseli.

"Dzisiaj liczymy na to, że pan przewodniczący Tusk wyrazi wolę spotkania w Polsce z polskimi władzami, bo tego bardzo brakowało w czasie całego tego okresu odkąd zaczął przygotować się do kandydowania (na szefa rady na kolejną kadencję)" - powiedział prezydencki minister.

Na pytanie, kto powinien pierwszy wyjść z inicjatywą spotkania, Szczerski odpowiedział: "Przewodniczący Tusk. Jeśli ogłosił na poważnie wczoraj w Parlamencie Europejskim, a wcześniej po wyborach (na przewodniczącego Rady Europejskiej), że chce budować jedność i jeśli zna wynik przebiegu Rady Europejskiej, to rozumie, że pierwszym krokiem, który powinien wykonać, jeśli chce budować tę jedność, to jest przyjazd do Polski i spokojna rozmowa z polskimi władzami".

Czytaj też: Współpraca Duda-Tusk możliwa gdy opadną emocje

Donald Tusk złożył w europarlamencie w Strasburgu sprawozdanie ze szczytu UE z ubiegłego czwartku oraz z piątkowego spotkania przywódców 27 państw unijnych, bez Brytyjczyków, na temat przyszłości UE i deklaracji, która zostanie przyjęta na jubileuszowym szczycie w Rzymie 25 marca.

Jak mówił, rozumie powody dyskusji o Unii wielu prędkości, ale celem Wspólnoty 27 państw bez Wielkiej Brytanii powinno być przede wszystkim wzmocnienie jedności i zaufania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • wdzivny 2017-03-16 18:02:41
  Jakby Tusk reprezentowł interesy polskie, to owszem, ale On jest postawiony po to, by pilnował interesów Unii, nie potrzebuje wątpliwej zgody PiS, ziejącego doń nienawiścią.
 • Kalinka 2017-03-16 11:27:11
  Facet ma poczucie humoru. Ręce opadają i coś jeszcze.
 • we 2017-03-16 10:46:28
  Zadaniem Tuska jest zupełnie coś innego. Władza by bardzo chciała żeby Tusk ich o coś poprosił. Mogliby z tego zrobić godzinę nienawiści i pokazać swoją prymitywną nienawiść.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA