REKLAMA

Krzysztof Szczerski: Donald Tusk przedłożył własny interes ponad interes polityki europejskiej

 • Autor: PAP/AT
 • 10 marca 2017 09:40
Krzysztof Szczerski: Donald Tusk przedłożył własny interes ponad interes polityki europejskiej Według prezydenckiego ministra, Tusk "wybrał swój własny interes" i dlatego rozgrywkę na szczycie przegrał (Donald Tusk, fot.Donald Tusk/twitter.com)

• Donald Tusk mógł złożyć wniosek o odłożenie głosowania ws wyboru szefa Rady Europejskiej, on jednak wybrał własny interes - ocenił prezydencki minister Krzysztof Szczerski. 
• Przewodniczący Rady powinien budować konsensus, nieprzyjęcie konkluzji szczytu UE to jego porażka - dodał.

"Wczoraj polityka europejska stała się zakładniczką złych emocji jednego człowieka" - powiedział Szczerski w radiu RMF FM. "Jarosława Kaczyńskiego?" - zapytał prowadzący rozmowę Rober Mazurek.

"Tym człowiekiem jest Donald Tusk, bo jeśli ktoś mógł wykonać wczoraj gest, który pokazałaby, że może być silnym politykiem europejskim i pewnym liderem polityki europejskiej, to był to Donald Tusk, który sam mógł złożyć wniosek o odłożenie głosowania" - odpowiedział Szczerski.

Nie było bowiem - jak dodał - zgody wszystkich uczestników szczytu w sprawie proponowanych decyzji.

Czytaj też: Premier Szydło spięła się z przywódcami krajów Unii Europejskiej

Według prezydenckiego ministra, Tusk "wybrał swój własny interes" i dlatego rozgrywkę na szczycie przegrał.

"Przewodniczący Rady Europejskiej jest odpowiedzialny za to, by budować konsensualne decyzje w Radzie Europejskiej, ten wynik wczorajszy, gdy konkluzje są nieprzyjęte, to wielka porażka funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej" - przekonywał Szczerski. "Przedłożył swój własny interes ponad interes polityki europejskiej" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Nieszczerski do bólu 2017-03-10 12:46:00
  Do Iza: Właśnie dlatego że wybrali Polaka, myślę że można na nich liczyć. Wynik głosowania to policzek dla naszego naruszającego wszystkie zasady współżycia rządu a nie dla Polski. Teraz PIS rozumie że w EU nie przejdą takie numery jakie wyprawiają na własnym podwórku. Nikt tam nie pozwoli żeby jeden sfrustrowany człowiek bez kontaktu z rzeczywistością ale o rozbuchanym ego i mocnej charyzmie, narzucał swoja odrealnioną wizję.
 • Iza 2017-03-10 12:36:53
  Do Nieszczerski do bólu: to prawda,ale jednoczesnie pokazali Pani i wszystkim Polakom,ze w przypadku agresji militarnej NIKT z sojusznikow europejskich w NATO nie ruszy na pomoc, a to daje nam duzo do myslenia....
 • Nieszczerski do bólu 2017-03-10 09:49:14
  Jaki jest interes polityki europejskiej powiedzieli panu Szczerskiemu ci, którzy głosowali na Tuska.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA