REKLAMA

Krzysztof Szczerski: Liczymy, że dialog KE z polskim rządem zakończy się kompromisem

  • Autor: PAP/JS
  • 09 kwietnia 2018 15:46
Krzysztof Szczerski: Liczymy, że dialog KE z polskim rządem zakończy się kompromisem Jak oświadczył po spotkaniu Szczerski, "sprawa reformy sądownictwa jest wewnętrzną sprawą Polski, kształt tej reformy jest wewnętrzną sprawą polskiego państwa". (Krzysztof Szczerski, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Liczymy na to, że dialog KE z polskim rządem w ramach procedury art. 7. zakończy się kompromisem, który pozwoli przeprowadzić reformę sądownictwa w sposób konsekwentny, a jednocześnie pozwoli Europie zająć się problemami, które przed nią stoją - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski i wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha spotkali się z wiceszefem KE Fransem Timmermansem. Tematami rozmów miała być m.in. praworządność w Polsce oraz reforma sądownictwa.

Jak oświadczył po spotkaniu Szczerski, "sprawa reformy sądownictwa jest wewnętrzną sprawą Polski, kształt tej reformy jest wewnętrzną sprawą polskiego państwa".

"Jest to reforma dotycząca ustroju polskiego państwa, tym samym jest kwestią decyzji instytucji polskiego państwa, w jaki sposób ta reforma zostanie przeprowadzona, jaki będzie jej kształt" - podkreślił Szczerski.

"Przekazaliśmy też przekonanie, że liczymy na to, że ten dialog KE z polskim rządem w ramach procedury art. 7. zakończy się kompromisem, który pozwoli polską reformę przeprowadzić w sposób spokojny i konsekwentny a jednocześnie pozwoli też Europie zająć się wspólnie z Polską problemami, które przed Europą dzisiaj stoją" - powiedział szef gabinetu prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA