REKLAMA

Krzysztof Szczerski o spotkaniu prezydenta i prezesa PiS: Bliżej kompromisu ws. zmian w sądownictwie

  • Autor: PAP/JS
  • 06 października 2017 21:15
Krzysztof Szczerski o spotkaniu prezydenta i prezesa PiS: Bliżej kompromisu ws. zmian w sądownictwie Krzysztof Szczerski ocenił, że było to bardzo dobre spotkanie (fot. Maciej Biedrzycki/KPRP)

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przybliżyło do wypracowania wspólnej kompromisowej propozycji zmian w sądownictwie - ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Trzecie już spotkanie prezydenta z prezesem PiS ws. reformy sądownictwa zakończyło się ok. godziny 19. Rozmowa trwała dwie godziny i dotyczyła m.in. prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, które w ubiegłym tygodniu trafiły do marszałka Sejmu.

Szczerski ocenił, że było to bardzo dobre spotkanie. "Była to merytoryczna rozmowa przede wszystkim o reformie KRS i SN, ale również o innych planowanych przez Prawo i Sprawiedliwość projektach legislacyjnych i politycznych" - powiedział prezydencki minister.

Dodał, że "spotkanie przybliżyło do wypracowania wspólnej kompromisowej propozycji zmian w sądownictwie, niewykraczających poza pole zakreślone w projektach ustaw przesłanych do Sejmu przez prezydenta" - podkreślił.

Szczerski dodał, że w niedługim czasie rozmowy pomiędzy politykami będą kontynuowane, "po ocenie przez prezydenta ostatecznych projektów, które będą proponowane przez większość sejmową".

"Przed tymi uzgodnieniami prace parlamentarne się nie rozpoczną" - zaznaczył.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA