REKLAMA

Krzysztof Szczerski po spotkaniu z ambasador Izraela: Rozmowa była trudna i szczera

  • Autor: PAP/JS
  • 29 stycznia 2018 20:31
Krzysztof Szczerski po spotkaniu z ambasador Izraela: Rozmowa była trudna i szczera "Podkreśliłem też wagę dobrych relacji Polski i Izraela w kontekście polityki globalnej" - dodał prezydencki minister. (fot. Maciej Biedrzycki/KPRP)

Rozmowa była trudna i szczera. Przedstawiłem zdecydowanie krytyczną ocenę głosów pojawiających się w Izraelu ws. noweli ustawy o IPN oraz warunki, które pozwolą na normalizacje debaty - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po spotkaniu z ambasador Izraela.

Spotkanie szefa gabinetu prezydenta RP oraz ambasador Izraela Anny Azari, które odbyło się w Pałacu Prezydenckiego było związane ze sprzeciwem Tel Awiwu wobec uchwalonej w piątek przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN. Rozmowa odbyła się na prośbę strony izraelskiej.

"Rozmowa była trudna i szczera. Przedstawiłem zdecydowanie krytyczną ocenę głosów, jakie pojawiają się w Izraelu w związku z nowelizacją ustawy o IPN oraz warunki, które pozwolą na normalizacje debaty" - powiedział szef gabinetu prezydenta RP po spotkaniu.

Czytaj też: Jarosław Gowin: Reakcja Izraela wynika z przekłamań, co do treści ustawy o IPN

Jak mówił, przedstawił też pozytywne oczekiwania co do przebiegu prac grup eksperckich, których powołanie uzgodniono podczas rozmów premierów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu.

"Podkreśliłem też wagę dobrych relacji Polski i Izraela w kontekście polityki globalnej" - dodał prezydencki minister.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA