REKLAMA

Krzysztof Szczerski ucina spekulacje. Co tematem rozmów premiera, szefa MSZ i prezydenta?

  • Autor: PAP/JS
  • 06 marca 2018 18:53
Krzysztof Szczerski ucina spekulacje. Co tematem rozmów premiera, szefa MSZ i prezydenta? Szef gabinetu prezydenta w rozmowie zapewnił, że nie zostało ono zwołane w trybie pilnym i uczestniczyli w nim także eksperci. (Krzysztof Szczerski, fot.prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski)

Wtorkowe (6 marca) spotkanie w Pałacu Prezydenckim było spotkaniem roboczym, zaplanowanym kilka tygodni temu i dotyczyło koordynacji działań rządu i ośrodka prezydenckiego w sprawie inicjatywy Trójmorza - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W spotkaniu uczestniczył prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, szef MSZ Jacek Czaputowicz oraz Krzysztof Szczerski.

Szef gabinetu prezydenta w rozmowie zapewnił, że nie zostało ono zwołane w trybie pilnym i uczestniczyli w nim także eksperci.

Zaprzeczył, by podczas spotkania miał pojawić się wątek wtorkowych doniesień portalu onet.pl. Portal podał, że "Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz - do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA nie będą się z nimi spotykać". Według portalu, istnienie ultimatum potwierdza notatka polskiej ambasady w Waszyngtonie z 20 lutego, dwa tygodnie po podpisaniu przez prezydenta Polski ustawy o IPN i skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego.

Szczerski poinformował, że poza sprawą Trójmorza i "kwestii międzynarodowych", pojawił się też wątek działań rządu w związku z katastrofą w Poznaniu, gdzie w wyniku wybuchu gazu zawaliła się kamienica i zginęło pięć osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA