REKLAMA

Krzysztof Szczerski w USA: Nic nie potwierdza informacji o rzekomych sankcjach

  • Autor: PAP/JS
  • 09 marca 2018 20:38
Krzysztof Szczerski w USA: Nic nie potwierdza informacji o rzekomych sankcjach Krzysztof Szczerski podkreślił, że ze strony administracji USA jest wola spotkania z władzami Polski, w tym z prezydentem Andrzejem Dudą. (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski nawiązał do zdementowania przez Departament Stanu doniesień o zamrożeniu kontaktów USA z polskimi władzami. "Nie ma żadnej okoliczności, która potwierdzałaby fakty o rzekomych sankcjach, ultimatach” - oświadczył.

Minister powiedział podczas konferencji prasowej w polskim konsulacie w Nowym Jorku: "Mam nadzieję, że drugi raz już wystarczy. Ile można mówić, że prawda jest prawdą, a fake news jest fake newsem. Rozumiem, że każdy ma prawo pytać w nieskończoność, ale w nieskończoność będzie otrzymywał tę samą odpowiedź".

Czytaj też: Jacek Czaputowicz: W notatce polskiej ambasady nie ma nic o sankcjach na spotkania

"Mogę jasno potwierdzić, nie ma dzisiaj żadnego czynnika, który wpłynąłby negatywnie na kalendarz planowanych spotkań. Jest wyłącznie kwestia uzgodnienia dogodnego terminu i warunków tych rozmów, a nie przezwyciężenia jakiejkolwiek blokady, która uniemożliwiłaby dzisiaj tego typu spotkania" - powiedział Szczerski na konferencji prasowej w Nowym Jorku.

Podkreślił, że ze strony administracji USA jest wola spotkania z władzami Polski, w tym z prezydentem Andrzejem Dudą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA