REKLAMA

Krzysztof Tchórzewski ma formalnie zostać szefem resortu energii

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 30 listopada 2015 12:29
Krzysztof Tchórzewski ma formalnie zostać szefem resortu energii Tworzenie resortu energii nie jest łatwym procesem. Fot. PTWP

W poniedziałek, 30 listopada, mają zostać dopełnione formalności i Krzysztof Tchórzewski obejmie stanowisko szefa nowego Ministerstwa Energetyki.

Nowy resort będzie w sobie koncentrował kwestie, którymi dotąd zajmowały się resorty gospodarki, skarbu i środowiska. O objęciu stanowisko szefa nowego Ministerstwa Energetyki dowiedział się portal wnp.pl.

Tworzenie resortu energii nie jest łatwym procesem, bowiem jednocześnie - poza wytężoną pracą organizacyjną - trzeba zajmować się rozwiązywaniem problemów w górnictwie, w tym między innymi zapewnieniem płynności finansowej spółek węglowych, by miały one środki na wypłatę świadczeń pracowniczych.

W Prawie i Sprawiedliwości wskazują, że w trakcie rządów koalicji PO-PSL niczego w górnictwie nie zrobiono, a w latach koniunktury zamiast realizować niezbędne inwestycje w sektorze węglowym, tylko drenowano branżę. Przez to kopalnie są mocno niedoinwestowane, a wydajność pozostawia wiele do życzenia.

Sytuacja rodzimych producentów węgla uderza między innymi w firmy produkujące maszyny i urządzenia dedykowane branży wydobywczej oraz świadczące usługi dla kopalń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA