REKLAMA

Krzysztof Tchórzewski: Zaangażowanie inwestorów w PGG było konieczne

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 28 kwietnia 2016 13:37
Krzysztof Tchórzewski: Zaangażowanie inwestorów w PGG było konieczne Dla powstania Polskiej Grupy Górniczej potrzebne było zaangażowanie inwestorów. Ważne było, by ci inwestorzy mogli zobaczyć biznesplan, który umożliwi wyjść firmie na niewielki plus - tłumaczy Krzysztof Tchórzewski (fot. PTWP/Michał Oleksy)

Środki od inwestorów mają zostać przeznaczone w PGG na realizację niezbędnych inwestycji - komentuje Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

- Dla powstania Polskiej Grupy Górniczej potrzebne było zaangażowanie inwestorów. Ważne było, by ci inwestorzy mogli zobaczyć biznesplan, który umożliwi wyjść firmie na niewielki plus. Zawieszono czternastą pensję na dwa lata. Ale ważniejsza jeszcze była zgoda strony społecznej na przeprowadzenie restrukturyzacji organizacyjnej w spółce - zaznacza minister energii Krzysztof Tchórzewski.

I przypomina, że od lipca będą w Polskiej Grupie Górniczej funkcjonować kopalnie zespolone. Mają zostać połączone kopalnie Bielszowice, Halemba i Pokój. Ma też zostać połączona kopalnia Piast z kopalnią Ziemowit.

Czytaj też: Beata Szydło miała uratować stanowisko ministra Tchórzewskiego

Połączone zostaną także kopalnie rybnickie, czyli Chwałowice, Jankowice, Marcel i Rydułtowy. Samodzielne mają natomiast pozostać kopalnie Bolesław Śmiały oraz Sośnica.

Ok. 3,8-4 tys. pracowników Kompanii ma skorzystać z osłon socjalnych po przejściu do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wraz z przekazaniem do SRK zbędnego majątku.

Czytaj cały tekst na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA