REKLAMA

Ksiądz Jacek Międlar wystąpił ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy

  • Autor: PAP/JS
  • 27 września 2016 19:54
Ksiądz Jacek Międlar wystąpił ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy (fot. youtube.com)

• Ksiądz Jacek Międlar wystąpił ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy - powiedział przełożony Domu Prowincjonalnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy ks. Paweł Holc.
• Ksiądz zasłynął m.in. z kontrowersyjnego wpisu dotyczącego posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus.

13 sierpnia Międlar, duchowny Zgromadzenia Księży Misjonarzy opublikował wpis na Twitterze dotyczący posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus, w którym napisał: "Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?". Posłanka zapowiedziała, że zwróci się w tej sprawie do prokuratury.

Ksiądz zamieścił też Twitterze m.in. zdjęcie unijnej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej z ogoloną głową, opublikował też film, w którym mówi o "żydomasońskim imperializmie".

W związku z tymi wpisami ksiądz dostał całkowity zakaz aktywności w mediach. W poniedziałek (26 września) poinformował przełożonych o wystąpieniu ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

- My nad tym ubolewamy, żałujemy, bo to jest młody kapłan i na pewno mógłby odnaleźć się, myślę, w pracy duszpasterskiej. Natomiast taką decyzję podjął, wczoraj ją zakomunikował przełożonemu prowincji - powiedział ks. Holc.

Jak wyjaśnił, taka decyzja oznacza w praktyce odejście z kapłaństwa. "Ksiądz nie może być zawieszony w próżni, musi należeć bądź do jakiegoś zgromadzenia czy zakonu lub do diecezji. Natomiast co będzie dalej, trudno mi powiedzieć" - dodał.

Sam Międlar na Twitterze napisał m.in.: "Chcąc zachować twarz, honor i wierność Jezusowi Chrystusowi oraz Jego Świętej Ewangelii, w związku ze złożonymi ślubowaniami nie jestem w stanie łączyć Prawdy i Słowa Bożego z liberalną narracją, w jaką środowiska żydowskie, gejowscy lobbyści, a zatem i moi przełożeni próbowali mnie wpisać. Zdradziłbym Chrystusa, gdybym ustąpił wobec wywieranych na mnie nacisków".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Błażej Czepiec 2016-09-28 00:28:35
    Strach się bać. Torquemada to przy nim mały pikuś.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA