REKLAMA

Kto liderem opozycji? Petru o 12 proc. przed Schetyną, Kukizem i Kijowskim

  • Autor: GP
  • 01 czerwca 2016 09:11
Kto liderem opozycji? Petru o 12 proc. przed Schetyną, Kukizem i Kijowskim Politycy ujęci w sondaży na manifestacji KOD. (fot.:facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

• Według majowego sondażu największa liczba respondentów (27 proc.) za lidera opozycji wobec PiS postrzega Ryszarda Petru.
• Drugie miejsce zajmuje Grzegorz Schetyna z 15 proc. poparciem.
• Inni politycy nie przekraczają 10 proc. poparcia, a ponad 40 proc. z Polaków nie potrafi wskazać jednoznacznego lidera formacji opozycyjnych.

"Super Express" zapytał Polaków jak postrzegają polityków opozycji i kto z polityków mniejszości może być liderem? Wyniki są następujące:

Podium zajęli Ryszard PetruGrzegorz Schetyna i Paweł Kukiz. Odpowiednio z wynikami 27 proc., 15 proc. i 8 proc. poparcia. Przewaga lidera Nowoczesnej nad politykiem PO to znaczące 12 proc. Dalej w zestawieniu widnieją nazwiska: Mateusza Kijowskiego (3 proc.), Władysława Kosiniaka-Kamysza (2 proc) i będącej poza Sejmem Barbary Nowackiej (2 proc.).

Co ważne, 43 proc. pytanych nie jest w stanie wskazać lidera opozycji wśród podanych powyżej nazwisk.

Badanie przeprowadził w maju Instytut Pollster.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2016-06-01 18:16:38
    CIĘŻKA CHOROBA TRAWI POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO ! PROPONUJĘ WYPOSAŻYĆ PSYCHIATRYCZNE SZPITALE BO BĘDZIE NATŁOK..........REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA