REKLAMA

Kto zostanie nowym ministrem cyfryzacji?

  • Autor: PAP/AT
  • 16 stycznia 2018 13:10
Kto zostanie nowym ministrem cyfryzacji? Nowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany 9 stycznia 2018 r. (fot.premier.gov.pl)

Obowiązki ministra cyfryzacji sprawuje czasowo premier Mateusz Morawiecki. W najbliższych dniach poznamy nazwisko nowego ministra - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany podczas konferencji prasowej o to, kiedy poznamy nazwisko ministra cyfryzacji przypomniał, że jego obowiązki "sprawuje czasowo" premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj też: Ministerstwo Cyfryzacji tymczasowo idzie pod nadzór premiera

Podkreślił, że premier "nie został ministrem cyfryzacji" i jest to "sytuacja przejściowa".

"W związku z tym w najbliższych dniach zapewne poznamy nazwisko osoby, która będzie kierować tym resortem. Jest decyzja pana premiera, pozwólmy mu ją w stosownym czasie zakomunikować" - powiedział minister Dworczyk.

Przypomnijmy, że po rekonstrukcji rządu, jeden resort pozostał bez ministra - jest to Ministerstwo Cyfryzacji. W okresie rządów Beaty Szydło resort informatyczny był koordynowany przez Annę Streżyńską, a za jego główny cel stawiano informatyzację usług administracyjnych naszego kraju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA