REKLAMA

Kto zostanie premierem? Niekoniecznie Beata Szydło?

  • Autor: AT
  • 27 października 2015 22:11
Kto zostanie premierem? Niekoniecznie Beata Szydło? Oficjalną kandydatką PiS na urząd premiera była do tej pory Beata Szydło (Beata Szydło, fot.wybierzpis.org.pl)

Beata Szydło po wyborach miała zostać premierem. Pojawiły się jednak spekulacje, że PiS ma innego kandydata. Spekulacje dementuje rzeczniczka partii.

Przez całą kampanię wyborczą oficjalną kandydatką PiS na urząd premiera była wiceprezes partii Beata Szydło. Teraz do głosu dochodzą wewnętrzne rozgrywki w partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jak donosi portal wPolityce.pl, kandydatem PiS na stanowisko premiera jest także prof. Piotr Gliński. Pomysł miał podobno pojawić się jeszcze przed wyborami, ale teraz "zaczyna być coraz bardziej prawdopodobny".

- Powodem jest wyraźne zmęczenie Szydło bardzo długą i wyczerpującą kampanią oraz dobre przygotowanie Glińskiego do przeprowadzenia najpilniejszych zadań rządowych - twierdzą informatorzy wPolityce, podkreślając, że do tego pomysłu skłania się Jarosław Kaczyński.

Spekulacje jakoby szefem rządu miał zostać prof. Piotr Gliński ucina rzeczniczka PiS Elżbieta Witek.

- Chciałabym przekazać jeden komunikat, w związku z różnymi spekulacjami: otóż komitet polityczny zdecydował, że kandydatem na premiera jest pani Beata Szydło" - powiedziała Witek.

Jak mówiła, że w mediach pojawiają się różne nazwiska.

- Chciałabym przerwać te spekulacje - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA