REKLAMA

Kto zostanie szefami służb specjalnych? Znamy nazwiska

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2015 09:03
Kto zostanie szefami służb specjalnych? Znamy nazwiska Poznaliśmy nazwiska nowych szefów służb specjalnych i współpracowników szefa MON (Gmach MON przy al. Niepodległości, fot.wikipedia.org/Foma)

Znane są nazwiska nowych szefów służb specjalnych i współpracowników ministra obrony Antoniego Macierewicza.

Szefem Służby Wywiadu będzie płk Andrzej Kowalski, a Służby Kontrwywiadu Wojskowego - Piotr Bączek.

Płk Andrzej Kowalski to doświadczony pracownik służb. Przez ponad 15 lat służył w kontrwywiadzie w UOP, ABW. Był też zastępcą szefa i p.o. szefa SKW. Wchodził w skład komisji likwidacyjnej WSI - relacjonuje "Gazeta Polska Codziennie".

Także Piotr Bączek, nowy szef SKW, brał udział w pracach komisji likwidacyjnej WSI. Do grudnia 2007 r. pełnił funkcję szefa Zarządu Studiów i Analiz SKW; po objęciu urzędu prezydenta RP przez Bronisława Komorowskiego został wyrzucony z BBN.

"Codzienna" ustaliła też nazwiska nowych wiceministrów obrony, zostaną nimi prof. Wojciech Fałkowski, Tomasz Szatkowski i Bartosz Kownacki.

Z kolei Bogdan Ścibut zostanie dyrektorem generalnym Ministerstwa Obrony Narodowej, a Bartłomiej Misiewicz - rzecznikiem prasowym i szefem gabinetu Antoniego Macierewicza - wylicza "GPC".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA