REKLAMA

Który z polityków najbardziej interesuje media?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 08 kwietnia 2016 13:34
Który z polityków najbardziej interesuje media? Paweł Kukiz zanotował w rankingu największy wzort - aż o 209 proc. (fot. youtube.com)

• Paweł Kukiz i Ryszard Petru w marcu znajdowali się w centrum zainteresowania dziennikarzy.
• Obaj odnotowali ogromny wzrost liczby publikacji.
• Lider Kukiz’15 o 209 proc., a szef Nowoczesnej o 137 proc. – wynika z badania „Scena Polityczna” przygotowanego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Liderem zestawienia po raz kolejny został Jarosław Kaczyński. W marcu na jego temat ukazało się 12,3 tys. materiałów. Nieco mniej pisano o Ryszardzie Petru (10,5 tys. publikacji). W pierwszej trójce zestawienia najpopularniejszych polityków w mediach znalazł się także Paweł Kukiz z wynikiem prawie 6 tys. doniesień.

Lider ugrupowania Kukiz’15 wyprzedził Grzegorza Schetynę (3,5 tys.). Na kolejnych miejscach uplasowali się Władysław Kosiniak-Kamysz (1,5 tys.) i Ryszard Galla (41).

Wykres 1. Liczba publikacji na temat liderów partii politycznych w poszczególnych mediach w marcu 2016 r.

W telewizji i radiu najczęściej Ryszard Petru

O politykach zdecydowanie najczęściej informacje można było znaleźć w internecie, a następnie w tv.

W sieci oraz w prasie prym wiódł lider zestawienia – Jarosław Kaczyński. Na jego temat opublikowano 7,3 tys. doniesień na portalach internetowych oraz 1,3 tys. materiałów w gazetach.Natomiast w programach telewizyjnych i radiowych królował lider Nowoczesnej – Ryszard Petru. W marcu polityk pojawił się w aż 3,5 tys. doniesień z tv oraz 1,1 tys. doniesień z rozgłośni radiowych.

 Dziennikarze zainteresowani działaniami PSL

W marcu największy wzrost doniesień medialnych dotyczył PSL – przyrost o 15 proc. Więcej materiałów pojawiło się także na temat PiS, PO oraz Nowoczesnej. Natomiast spadek odnotowały Kukiz’15 i Mniejszość Niemiecka – aż o 90 proc. materiałów mniej w porównaniu do lutego.

Wykres 2. Zmiany w czasie ukazywania się publikacji na temat partii politycznych w marcu 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA