REKLAMA

Kuchciński: Apeluję do posłów zajmujących salę plenarną, by opuścili Sejm

  • Autor: PAP/JS
  • 09 stycznia 2017 22:05
Kuchciński: Apeluję do posłów zajmujących salę plenarną, by opuścili Sejm Marek Kuchciński (fot.twitter.com)

Mam nadzieję, że posłowie, którzy do tej pory zajmują salę plenarną, zrezygnują z takiej formy protestu; apeluję do nich, by opuścili Sejm i umożliwili przygotowanie sali do obrad - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Marszałka spytano w TVP Info o to, jak będą wyglądały obrady Sejmu w środę (11 stycznia), kiedy planowane jest rozpoczęcie kolejnego posiedzenia.

"Mam nadzieję, że posłowie, którzy do tej pory zajmują salę plenarną, blokują prace Sejmu, zrezygnują z takiej formy protestu, ponieważ jest to protest niezgodny z przepisami i niezgodny z prawem" - powiedział Kuchciński.

Czytaj też: Kaczyński: Uczestnicy spotkania zgodzili się - zaczynamy posiedzenie na sali plenarnej Sejmu

"Apeluję do posłów, by opuścili Sejm, umożliwili przygotowanie sali sejmowej - bo przecież trzeba sprawdzić ją, przygotować, badania pirotechniczne przeprowadzić, BOR musi sprawdzić salę sejmową, żeby dać certyfikat bezpieczeństwa i wówczas będę mógł ogłosić, rozpocząć posiedzenie w sali plenarnej" - mówił Kuchciński.

Dodał, że ma nadzieję, iż większość posłów posłucha jego apelu i że w środę uda się zarówno rozpocząć jak i zakończyć obrady na sali plenarnej Sejmu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA