REKLAMA

Kuchciński: Będą propozycje związane ze zmianą ustawy o TK

  • Autor: PAP/JS
  • 13 kwietnia 2016 16:00
Kuchciński: Będą propozycje związane ze zmianą ustawy o TK Kuchciński podkreślił, że działa powołany przez niego zespół ekspertów, który pracuje m.in. nad opinią Komisji Weneckiej ws. TK(fot. facebook/Marek Kuchciński)

• Decyzje, które Sejm RP podjął w grudniu ubiegłego roku ws. Trybunału Konstytucyjnego są ważne i przypieczętowane decyzjami prezydenta i rządu - oświadczył marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
• Podkreślił, że mogą się pojawić propozycje zmiany ustawy o TK.

Kuchciński był pytany o przyjętą rezolucję Parlamentu Europejskiego o sytuacji w Polsce.

"Władze państwowe Polski działają w oparciu o polskie prawo, polską konstytucję. Władze państwowe uważają, że te decyzje, które Sejm RP podjął w grudniu ubiegłego roku są ważne, są przypieczętowane decyzjami prezydenta Polski i rządu. Przyjmujemy z uwagą, każdą informację ze strony naszych przyjaciół, instytucji międzynarodowych. Bardzo chętnie z nimi się zapoznajemy" - powiedział Kuchciński.

Czytaj też: Nowoczesna: To działania PiS, a nie opozycji doprowadziły do rezolucji PE

Podkreślił, że działa powołany przez niego zespół ekspertów, który pracuje m.in. nad opinią Komisji Weneckiej ws. TK. "Niebawem będziemy świadkami pierwszych propozycji zgłaszanych przez zespół. Nie wykluczam, że jakieś propozycje związane ze zmianą ustawy o TK będą zaproponowane, ponieważ zgłosili się do nas również przedstawiciele frakcji parlamentarnych Sejmu, zgłosili różne propozycje. Z uwagą im się przyglądamy" - powiedział marszałek Sejmu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA