REKLAMA

Kuchciński: Zarzuty opozycji bezpodstawne

  • Autor: PAP/JS
  • 23 stycznia 2017 17:39
Kuchciński: Zarzuty opozycji bezpodstawne Marszałek Sejmu Marek Kuchcińsk (Marek Kuchciński, fot.marekkuchcinski.pl)

• Zarzuty czy pretensje ze strony opozycji są bezpodstawne - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
• Według niego uzasadnienie wniosku PO o jego odwołanie "jest bardzo wątpliwe".

"Musi być wniosek przedstawiony Sejmowi. A więc będziemy mieli debatę nad odwołaniem marszałka Sejmu" - powiedział Kuchciński w Polskim Radiu.

Dodał, że "można dyskutować z uzasadnieniem" wniosku, które z jego punktu widzenia "jest bardzo wątpliwe".

Zapytany, czy ma poparcie PiS w głosowaniu nad wnioskiem, Kuchciński odpowiedział: "Nie słyszałem, żeby coś się zmieniło".

"Zarzuty czy pretensje ze strony opozycji są bezpodstawne" - oświadczył marszałek Sejmu.

Wyraził też pogląd, że 16 grudnia ub.r. podczas posiedzenia Sejmu "zawiódł zdrowy rozsądek ze strony grupy posłów, którzy do 2015 roku byli obozem rządowym". Jak dodał, nie mogli się oni pogodzić z tym, że po wyborach, w trakcie głosowań w Sejmie "w demokratyczny sposób przegrywają". "Wydaje mi się, że byli także wykorzystywani przez różne siły międzynarodowe do tego, żeby wprowadzić destabilizację w Polsce" - powiedział Kuchciński.

"W moim przekonaniu i wedle tych wszystkich przepisów, stenogramów, zapisów opozycja, która okupowała mównicę, która okupowała fotel marszałka, uniemożliwiała w ten sposób prowadzenie obrad złamała Regulamin Sejmu. Nie tylko z resztą w tym przypadku" - powiedział marszałek.

Pytany, czy posłowie będą karani, odparł: "W moim przekonaniu taki proces, taka procedura musi nastąpić, ponieważ do tego mnie zobowiązuje Regulamin Sejmu". Zaznaczył, że decyzja co do tego, czy posłowie zostaną ukarani karami pieniężnymi, czy innymi wynikającymi z Regulaminu Sejmu, podejmuje Prezydium Sejmu. "Ja jestem zobowiązany przedstawić Prezydium Sejmu pełną, wyczerpującą informację na temat postawy i zachowań tych posłów" - dodał.

Marszałek Sejmu zwrócił się do 45 posłów, którzy 16 grudnia protestowali na sali sejmowej o wyjaśnienia, na odpowiedź czeka do rozpoczęcia kolejnego posiedzenia, zaplanowanego na 8 lutego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stbpolak@gmail.com 2017-01-23 18:03:33
    Jest komu zabrać, przecież tyle afer co zrobili to kasę mają. A co to święte K...Y ,że im wszystko można. Miały bezprawnie przez tyle lat więc teraz nastała sprawiedliwość a nie jak było za wasREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA