REKLAMA

Kuczyński do Lecha Wałęsy: Przeproś kolegów, których skrzywdziłeś

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 23 lutego 2016 13:48
Kuczyński do Lecha Wałęsy: Przeproś kolegów, których skrzywdziłeś Kuczyński apeluje do Lecha Wałęsy: „Lechu stań w prawdzie! Uznaj ją bez ogródek, przeproś kolegów, których skrzywdziłeś. Bądź znów wielki" (fot. Facebook/Waldemar Kuczyński)

Doradca Lecha Wałęsy ze strajku w 1980 roku na swoim profilu w mediach społecznościowych odniósł się do dokumentów ujawnionych przez IPN. „Lechu stań w prawdzie! Uznaj ją bez ogródek, przeproś kolegów, których skrzywdziłeś. Bądź znów wielki” – apeluje do Lecha Wałęsy.

 „Przeczytałem pierwszą (116 stron) z trzech części teczki pracy agenta "Bolka" i niestety jest ona okropna. Zawiera groźne dla kilkunastu osób donosy. Lech musi odważyć się by stanąć oko w oko z prawdą, bo jego kluczenie dewastuje jego samego i jest najlepszym z możliwych prezentów dla tych, co z "Bolka" chcą zrobić narzędzie kompromitacji ostatnich 25 lat” – pisze na Facebooku Waldemar Kuczyński, doradca Lecha Wałęsy ze strajku w 1980 roku.

Jak twierdzi, nic i nikt nie podważy wielkiej roli Lecha Wałęsy w latach 1980-1989. „Stojąc wtedy faktycznie na czele narodu zabiegającego o wolność przeprowadził go do wolności w sposób najlepszy z możliwych. Tym bardziej trzeba by zamknął ten krótki okres upadku, z którego podniósł się sam, zanim historia obdarzyła go wielką rolą”.

Kuczyński apeluje do Lecha Wałęsy: „Lechu stań w prawdzie! Uznaj ją bez ogródek, przeproś kolegów, których skrzywdziłeś. Bądź znów wielki. O to Cię prosi Twój doradca ze strajku 1980 roku”.

fot. facebook.com

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • szelma 2016-10-12 23:22:28
  Najlepszą OBRONĄ jest ATAK!!! A jak JEST się NIENORMALNYM-"TW"BOLKIEM !!!To najlepiej WMÓWIĆ innym że są NIENORMALNI!!! Odebrać SZMACIE-BEZ HONORU!!! Wszystkie zaszczyty, można się złamać, ale nigdy nie kapować za pieniądze na swoich kolegów. I TU nie ma TŁUMACZENIA!!! Pewne jest, że nieźle się na tym wzbogacił. A komuniści po Magdalence i Okrągłym Stole dopiero mogli cieszyć się życiem. "Gruba kreska" zapewniła im nietykalność, posady i swobodę korzystania ze swoich zagrabionych w czasach PRL fortun. I to DZIĘKI tobie "BOLEK"
 • wnuczek 2016-02-29 08:22:57
  Do bodo: jestem młodym człowiekiem i wypraszam sobie takie ohydne wpisy , nie żyłem w tych czasach , trudno mi oceniać , ale jestem blisko tego tematu , gdyż mój dziadek został skrzywdzony przez tego Pana , co go bronisz , ma dokumenty i ja wierzę dziadkowi , a nie okrzykniętemu bohaterowi , gdyby nie tacy jak dziadek nasz bohater byłby człowiekiem żyjącym tak jak dzisiaj dziadek i jego koledzy ze stoczni z emeryturą 1.650 zł , więc mnie dziwi jak możesz bronić człowieku tego nieetycznego człowieka u którego nie ma żadnej merytorycznej i prawdziwej wypowiedzi typu jestem za , a nawet przeciw i to dla ciebie bohater widzę , kiepskie masz morale i wychowanie . Wstyd i hańba dla ciebie , taki dajesz przykład młodym , którzy nie popierają takich zachowań i obrzydliwych wpisów.
 • bodo 2016-02-29 01:19:19
  Panie Kuczyński. Co pan Mu doradza ? Czy pan wierzy w te dokumenty ? Dlaczego był pan tak naiwny w sierpniu ? Czy tak jak Bracia ma pan pretensje, że nie zabrał Was na wózek politycznej kariery ? Jeszcze nie ma opinii autentyczności papierów. Przestańcie pieprzyć, że dowodem może być opowiadanie jakiegoś kolegi ze stoczni, który to ma też pretensje o nie otrzymany ciepły etat. Nie zgrywaj pan naiwniaka - są zeznania o rozmowach odbytych w stoczni - uważał pan ówczesne służby za dyletantów ? Teraz może pan tak uważać, a raczej udawać - bo czujesz się bezpieczny. abp.generał "Sławoj" G. też powołuje się na przyzwoitość i nawołuje do ukorzenia się - kto ? Ten co zachlewał się na bankietach, których nie zaniedbywał i wpychał swój brzuch przy każdej okazji ? Ukorzyć się - tak, ale jak odczuwa taka potrzebę i to jak każdy przyzwoity człowiek przed Bogiem - nie publicznie, bo życzą sobie tego niektórzy politycy i nawiedzeni zawistni "przyjaciele".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA