REKLAMA

Kukiz'15. Agnieszka Ścigaj: Nareszcie dostrzeżono kłamstwa Nowoczesnej

  • Autor: GP
  • 27 kwietnia 2017 11:01
Kukiz'15. Agnieszka Ścigaj: Nareszcie dostrzeżono kłamstwa Nowoczesnej Agnieszka Ścigaj reprezentuje w Sejmie Polaków z Małopolski. (fot.:youtube.com)

Po tym, jak w środę (26 kwietnia) Nowoczesna zmieniła skład prezydium klubu w Sejmie, komentarz do tej sprawy wygłosiła Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15). Spadające sondaże Nowoczesnej poseł odebrała jako sygnał, że Polacy zrozumieli kłamstwa formacji. - Niech powiedzą, że kontynuują politykę PO - stwierdziła w czwartek (27 kwietnia) poseł.

• Poseł Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj uzasadniła polityczny spadek poparcia Nowoczesnej.

• - Balcerowicz mówi, że w Nowoczesnej nie ma polityków - podkreśliła w radiowym wywiadzie Agnieszka Ścigaj. Po czym wytknęła, że Katarzyna Lubnauer, nowa szefowa klubu tej partii, ma za sobą partyjną przeszłość.

• Decyzja klubu Nowoczesnej wywołała też komentarze zarówno w partii, jak i poza nią, w sieciach społecznościowych.

Sytuacja w Nowoczesnej, w której w środę (26 kwietnia) doszło do zmiany przewodniczącego w klubie parlamentarnym nie umyka uwadze polityków innych formacji. Stosunkowo ostrą ocenę Nowoczesnej wygłosiła w czwartek (27 kwietnia) poseł Kukiz'15, Agnieszka Ścigaj.

Czytaj też: Nowoczesna zmienia prezydium klubu

- Po krótkim czasie dostrzeżono kłamstwa - mówiła na antenie Polskiego Radia, w audycji Salon Polityczny Trójki poseł. - Nowoczesna kreowała się na profesjonalną partię, nawet w nazwie wybrali by być nowocześni. Lider, pan Petru mówił o sobie nawet jako o premierze, kreował się na ekonomistę a partia nie potrafi się nawet rozliczyć.

Poseł nawiązała do wypowiedzi Ryszarda Petru z ostatniego forum ekonomicznego w Krynicy, kiedy polityk wyraził swoje ambicje do kierowania rządem RP.

Oceń obecny rząd RP

Leszek Balcerowicz i jego wsparcie dla Nowoczesnej okiem poseł Kukiz'15

W rozmowie  Ścigaj nawiązała też do osoby profesora Leszka Balcerowicza, który we wtorek (25 kwietnia) w wywiadzie prasowym opowiedział się pozytywnie za Nowoczesną.

- Balceorwicz akcentuje, że w Nowoczesnej nie ma polityków - zacytowała profesora Ścigaj. Po czym wytknęła mu błąd. Dla polityk Kukiz'15 Katarzyna Lubnauer przeszła drogę polityczną od Unii Wolności przez Platformę Obywatelską aż po Nowoczesną. - To polityk, a słowa Balcerowicza to kłamstwo - stwierdziła.

Czytaj też: Reforma edukacji i referendum w optyce Pawła Kukiza

Katarzyna Lubnauer zastąpiła Ryszarda Petru na stanowisku szefa klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

- Niech powiedzą, że kontynuują politykę PO - konkludowała temat Ścigaj. - Muszą zacząć mówić prawdę. To partia wykreowana, ma być tratwą dla osób, które mogą wypaść z PO.

W kwietniu trzech posłów Nowoczesnej odeszło z partii i klubu by następnie znaleźć się w ławach poselskich PO. Więcej o tej zmianie w Sejmie przeczytasz tutaj

Kukiz'15, który od początku istnienia akcentuje brak formy partii politycznej, widzi też w Nowoczesnej partiokrację. To określenie, które ukuł Paweł Kukiz, nazywa nim dominującą w polskiej polityce rolę partii. Kukiz'15 w 2015 roku szedł do wyborów, właśnie jako element życia społecznego chcący odpartyjnić Sejm.

Klub Kukiz'15

Wobec decyzji Nowoczesnej, że prezydium klubu będzie kierować nie Ryszard Petru, a Katarzyna Lubnauer, poseł Scigaj przytoczyła też  w czwartek praktyki własnego klubu. W odróżnieniu od klubów partyjnych Kukiz'15 odznaczać się ma innymi zasadami. To dla poseł Scigaj atut, a nie przeszkoda.

Czytaj też: Wicemarszałek Tyszka chce Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu

Twitter reaguje na decyzję Nowoczesnej

To co stało się w środę w Nowoczesnej doczekało się też reakcji w sieci. Politycy Nowoczesnej, którzy sami wybierali Katarzynę Lubnauer, podkreślali jej awans. Mirosław Suchoń napisał na Twitterze:

- Serdecznie gratuluję Katarzynie Lubnauer!

-Znam Twoje zalety i uważam, że to doskonały wybór i znakomite nowe otwarcie - wtórowała mu Joanna Scheuring-Wielgus.

Cezary Gmyz, dziennikarz TVP, który znany jest z ostrego kursu wobec obecnych partii opozycyjnych, zasugerował, że perturbacje w Nowoczesnej to efekt niedopracowania politycznej koncepcji tej partii. Dziennikarz zasugerował w mediach społecznościowych, że Nowoczesna to twór wspomnianego już Laszka Balcerowicza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA