REKLAMA

Kukiz'15 apeluje do prezydenta, by nie podpisywał zmian w ordynacji wyborczej

 • Autor: PAP/JS
 • 15 listopada 2017 16:05
Kukiz'15 apeluje do prezydenta, by nie podpisywał zmian w ordynacji wyborczej Paweł Kukiz zaapelował do obywateli, mieszkańców gmin, województw i powiatów, do partii opozycyjnych, aby zrobili wszystko "by nie dopuścić do totalnego upartyjnienia państwa" (fot. twitter.com/Kukiz15)

Paweł Kukiz zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, by nie podpisywał przygotowanych przez PiS zmian w ordynacji wyborczej, przynajmniej do czasu przeprowadzenia referendum w tej sprawie. "Prosimy o niedopuszczenie do tego, byśmy wrócili do czasów komunistycznej Polski - apelował lider Kukiz'15 .

Na briefingu prasowym w Sejmie wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) podkreślił, że PiS chce procedować projekt ustawy, który "w sposób nieakceptowalny" zmienia samorządową ordynację wyborczą likwidując JOW-y. "My jako ruch obywatelski chcemy oddać obywatelom, samorządowcom głos" - podkreślił.

Paweł Kukiz zaapelował do obywateli, mieszkańców gmin, województw i powiatów, do partii opozycyjnych, aby zrobili wszystko "by nie dopuścić do totalnego upartyjnienia państwa".

"My mentalnie i ustrojowo za chwileczkę będziemy wracać do systemu najsiermiężniejszej komuny, gdzie samorządowcy w cudzysłowie przywożeni byli w teczkach przez I sekretarzy. To jest rzecz niedopuszczalna" - oświadczył.

Kukiz zaapelował też do Andrzeja Dudy. "Panie prezydencie, błagamy pana o to, by nie podpisywał pan pod żadnym pozorem tej ustawy przynajmniej do momentu przeprowadzenia referendum w tej sprawie. Prosimy o rozpisanie referendum w sprawie zmiany ordynacji wyborczej. O niedopuszczenie do tego byśmy wrócili do czasów komunistycznej, bolszewickiej Polski" - podkreślił polityk.

Według niego jest też rzeczą niedopuszczalną, by jedna formacja polityczna zawłaszczyła PKW, Sąd Najwyższy i Trybunał Konstytucyjny. "Jest rzeczą niedopuszczalną, żeby jedna partia posiadała, aż tak potężną władzę" - dodał Paweł Kukiz.

Polityk zaznaczył też, że w projekcie PiS mamy do czynienia z propozycją dwukadencyjności na poziomie samorządu. "Ja powiem w ten sposób: dobrze, ale pod warunkiem, że również dwie kadencje obowiązywać będą w parlamencie, w Sejmie. Za czym jak najbardziej ja osobiście optuję" - oświadczył.

Klub Kukiz'15 zorganizował w Sejmie konferencję ws. zmian w ordynacji wyborczej, na której zjawiło się około 500 działaczy ruchu, samorządowców i obywateli. Klub chciał, by spotkanie to miało formę wysłuchania publicznego, ale Kancelaria Sejmu nie wydała na to zgody.

"Zasady przeprowadzania wysłuchania publicznego ściśle określa art. 70a Regulaminu Sejmu, z którego wynika, że uchwała o przeprowadzeniu wysłuchania publicznego może zostać podjęta tylko przez komisję, do której projekt został skierowany do rozpatrzenia i może to nastąpić dopiero po zakończeniu pierwszego czytania projektu" - podkreśliło Centrum Informacyjne Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Antoni 2017-11-22 20:21:23
  Kukiz jesteś intelektualnym kmitem, dymaja cie jak chcą, od morawieckiego do tyszki, infantylny chłopczyk, obawiam się o twoje zdrowie psychiczne, może lepiej się napij, bo to będzie mniejsza szkoda dla kraju, niźli twoje dziecinne politykowanie, żenada i sromota. chetnei powiem ci co to jest polityka dla dobra kraju, nie jakieś tam mity i mrzonki, polityczny chłopczyku w spodenkach, a często ci te gatki opadają i jesteś goły i bez rozumu.
 • Krebc 2017-11-15 19:13:20
  Oczywiście Kukiz, który był przeciw opozycji i obywatelom podczas protestów ws. sądów, teraz zaczyna prosić, żeby przyłączyli się do niego ws. jego sztandarowych jowów xD . Kukiz=kompromitacja!
 • Temida 2017-11-15 18:38:44
  Ja sie ugnie przed kaczym to kaplica i koniec tego kraju. 20zł za koste masła was czeka zwierzęta, zobaczycie, zobaczycie !!!
 • wili 2017-11-15 17:02:32
  Pan Prezydent nie powinien sluchac komunisty KukizaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA