REKLAMA

Kukiz'15: brak pieniędzy, wewnętrzne podziały

 • Autor: bad
 • 15 lutego 2016 16:22
Kukiz'15: brak pieniędzy, wewnętrzne podziały W klubie Pawła Kukiza brakuje pieniędzy. (fot.: facebook)

Kukiz'15 jest komitetem wyborców, któremu nie należy się dotacja z budżetu państwa. Klub cierpi wobec tego na permanentny brak pieniędzy. Problemem jest także wewnętrzne rozwarstwienie ugrupowania na środowiska, które mają rozbieżne interesy.

Z pobudek ideologicznych środowisko Kukiza nie założyło partii politycznej, a do wyborów parlamentarnych przystąpiło jako komitet wyborców. W parlamencie się znalazło, ale dotacji z budżetu państwa nie dostaje, bo taka komitetom się nie należy. Klub Pawła Kukiza postąpił antysystemowo także w kwestii składki klubowej – w przeciwieństwie do innych ugrupowań nie pobiera jej. Jedyne pieniądze – 40 tys. zł – miesięcznie klub otrzymuje z Kancelarii Sejmu.

To – jak pisze „Wprost” – powoduje, że klub cierpi na nieustanny brak pieniędzy. Brakuje ich nawet na ekspertów, którzy mogliby pisać projekty ustaw. Kukiz'15 jako jedyny klub parlamentarny nie ma swojej strony internetowej.

Rozbieżność interesów i poglądów

Nie jest łatwo w klubie Kukiz'15 także z powodu mocnego wewnętrznego zróżnicowania. Nikt nie ukrywa, że istnieje tam kilka zwartych środowisk, które nie zawsze mają ze sobą po drodze. Najlepiej zorganizowana jest grupa narodowców, są oni też najbardziej niezadowoleni.

Z kolei grupa skupiona wokół Kornela Morawieckiego ma mocno socjalistyczne poglądy i zawsze głosuje jak PiS. Jak pisze tygodnik, będą tak postępować do momentu, kiedy w rządzie będzie Mateusz Morawiecki, syn Kornela.

„Wprost” pisze także o grupce republikanów, do której zalicza się wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Kukiz’15 tworzą wreszcie wolnościowcy i konserwatywni liberałowie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Daniel Urbaniak 2016-02-17 22:51:16
  Buahaha piękna manipulacja. Polecam zapoznać się z historią tego zdjęcia przy jakiej okazji zostało zrobione! Otóż była to reakcja Pana Pawła gdy dziennikarze mieli nakaz promowania pana Petru i nie chcieli przeprowadzić wywiadu z Panem Pawłem, który owego czasu chciał przebić się do opinii publicznej ze swoim przekazem.
 • kud 2016-02-17 20:13:28
  Kto takie brednie pisze ? Petru i spółka .
 • Nie lubię kłamstwa 2016-02-17 15:25:17
  ruchkukiza.pl a to przepraszam ? skoro nie strona internetowa
 • no GAJOWY 2016-02-15 18:38:04
  ciesze się bardzo że panowie z kukiz są w sejmie to w większości fajni i uczciwi ludzie!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA