REKLAMA

Kukiz'15 chce przywrócenia małego ruchu granicznego z Rosją

  • Autor: PAP/JS
  • 18 sierpnia 2016 12:04
Kukiz'15 chce przywrócenia małego ruchu granicznego z Rosją Kukiz'15 apeluje do rządu o przywrócenie małego ruchu granicznego z Rosją - poinformował poseł klubu Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz (fot. Andruszkiewicz/twitter)

• Kukiz'15 apeluje do rządu o przywrócenie małego ruchu granicznego z Rosją - poinformował poseł klubu Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz.
• Jak ocenił, zawieszenie małego ruchu granicznego w obwodzie kaliningradzkim powoduje poważne straty dla lokalnych przedsiębiorców.

Andruszkiewicz powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że jego klub apeluje do rządu o przywrócenie małego ruchu granicznego z Federacją Rosyjską. - Tłumaczenie (przedstawicieli rządu), że mały ruch graniczny jest zamknięty z powodu bezpieczeństwa, w związku z zagrożeniem terrorystycznym, nie do końca nas przekonuje - podkreślił.

Czytaj też: Czarzasty: Witam chadeka Schetynę w gronie biskupów i gratuluję miejsca

Jak mówił, posłowie Kukiz'15 dostają bardzo wiele sygnałów od zaniepokojonych samorządowców oraz przedsiębiorców z woj. warmińsko-mazurskiego. - Lokalna przedsiębiorczość się zwija w związku z zamknięciem małego ruchu granicznego - przekonywał poseł Kukiz'15.

Zdaniem Andruszkiewicza, dalsze zawieszenie małego ruchu granicznego z Rosją spowoduje straty finansowe dla przedsiębiorców utrzymujących się z turystyki, np. zamykanie hoteli. - Chcemy ratować lokalną przedsiębiorczość, chcemy wspomóc lokalne samorządy w walce o ponowne przywrócenie małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim - zadeklarował poseł Kukiz'15.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA