REKLAMA

Kukiz'15: Dwóch posłów odeszło z prezydium klubu

  • Autor: PAP/AT
  • 23 listopada 2017 12:42
Kukiz'15: Dwóch posłów odeszło z prezydium klubu ruchkukiza.p

Jarosław Porwich i Marek Jakubiak zrezygnowali z funkcji w prezydium klubu Kukiz'15. Wybrano nowe prezydium.

W środę (22 listopada) odbyło się posiedzenie klubu Kukiz'15 podczas którego wybrane zostało nowe prezydium klubu. Jarosław Porwich i Marek Jakubiak zdecydowali że rezygnują z funkcji w prezydium klubu, ponieważ po kilku odejściach zmienił się układ sił w klubie - powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

W nowym prezydium klubu nie znaleźli się dotychczasowy wiceprzewodniczący klubu: Marek Jakubiak oraz Jarosław Porwich. Do nowego siedmioosobowego składu prezydium weszli: Agnieszka Ścigaj, Grzegorz Długi, Tomasz Jaskóła, Jerzy Kozłowski, Paweł Szramka, Jarosław Sachajko i Tomasz Rzymkowski.

Czytaj też: Kukiz: Osoby, które odeszły z Kukiz'15 nie są stratą dla klubu

Kukiz powiedział w czwartek (23 listopada), że "trudno mówić teraz w klubie o jakichś podziałach na wolnościowców, związkowców, narodowców czy Bóg wie kogo". "To są (teraz) po prostu kukizowcy, ludzie, którzy idą w kierunku zmiany ustroju" - podkreślił.

"To powrót do korzeni, do zanegowania dzisiejszej rzeczywistości ustrojowej i (walki) o JOW-y, system prezydencki i o obligatoryjne referendum" - przekonywał lider Kukiz'15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • toja. 2017-11-23 16:29:22
    Ludzie nie głosujcie na kukizów to jest porąbana organizacjaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA