REKLAMA

Kukiz'15: Jaruzelskiemu i Kiszczakowi nie należą się stopnie generalskie

  • Autor: PAP/JS
  • 13 grudnia 2016 14:50
Kukiz'15: Jaruzelskiemu i Kiszczakowi nie należą się stopnie generalskie Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). (fot. Facebook)

Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi nie należą się stopnie generalskie; PiS chce dokonać symbolicznych aktów, które jednak nic nie dadzą ludziom, którzy walczyli z komunistami - ocenił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

"Kiszczakowi i Jaruzelskiemu nie należą się stopnie generalskie, ale jest pytanie, co takie działanie przyniesie ich ofiarom, tym, którzy walczyli z komunistami i zostali przez nich pozbawieni zdrowia i własności" - powiedział Tyszka.

Jak przypomniał, "Jaruzelski do ostatniego dnia swojego życia mieszkał w domu, który został odebrany polskiemu patriocie, pilotowi RAF, który nie mógł wrócić do Polski i ten dom nadal nie został zwrócony jego rodzinie".

"PiS chce dokonać pewnych symbolicznych aktów, które nic nie dadzą ludziom, a np. w kwestii odszkodowań dla prawowitych właścicieli, PiS nie chce nic zrobić i to nam się nie podoba" - powiedział wicemarszałek Sejmu.

We wtorek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi zostaną odebrane stopnie generalskie. "Podejmujemy w tej sprawie kroki prawne mające na celu odebranie stopni wojskowych zarówno panu Jaruzelskiemu, jak i panu Kiszczakowi. Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowymi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe" - ocenił Macierewicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Politycy to głupki 2016-12-13 16:53:30
    Koniecznie należy przeprowadzić ekshumacje i zerwać i dystynkcje.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA