REKLAMA

Kukiz'15: Komisja śledcza nie powinna być wykorzystywana do partyjnych wojenek

  • Autor: PAP/JS
  • 11 października 2016 15:23
Kukiz'15: Komisja śledcza nie powinna być wykorzystywana do partyjnych wojenek Propozycji Platformy ws. komisji śledczej nie chciał komentować lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. (fot.:twitter.com/Kukiz15)

Obywatelom należy się więcej informacji o działaniach władzy, ale komisja śledcza nie może być wykorzystywana do partyjnych wojenek - tak poseł Kukiz'15, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka odniósł się do zapowiedzi PO złożenia wniosku o powołanie komisji śledczej ws. przetargu na śmigłowce.

Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza poinformował, że kwestią ewentualnego poparcia dla wniosku o komisję śledczą klub zajmie się w przyszłym tygodniu.

"Na pewno obywatelom należy się więcej informacji, przejrzystości na temat działania władzy, która wydaje miliardy z pieniędzy podatników" - powiedział Tyszka, pytany czy klub Kukiz'15 poprze pomysł powołania komisji śledczej ws. przetargu na śmigłowce.

Jednocześnie zastrzegł, że sejmowa komisja śledcza nie powinna być wykorzystywana do "partyjnych wojenek". "Komisja śledcza powinna służyć obywatelom, a nie partyjniakom, dlatego w pierwszej kolejności powinna zostać powołana komisja śledcza ds. reprywatyzacji" - stwierdził Tyszka.

Propozycji Platformy ws. komisji śledczej nie chciał komentować lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. "Dla mnie tematy bardzo poważne, to kwestie dzieci niepełnosprawnych, nie potrafię z tematu o dzieciach niepełnosprawnych przeskoczyć na Caracale" - powiedział Kukiz dziennikarzom w Sejmie, gdzie we wtorek odbyła się konferencja, organizowana przez Kukiz'15, na temat systemowej dyskryminacji osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Szef PO Grzegorz Schetyna poinformował we wtorek, że Platforma złoży wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która miałaby się zająć m.in. procedurami przetargowymi dotyczącymi zakupu śmigłowców dla polskiej armii. Według Schetyny, negocjacje ws. zakupu Caracali zostały w gwałtowny sposób przerwane. Zaznaczył, że w Polsce publiczne pieniądze powinny być wydawane w przejrzysty sposób w procedurze przetargowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA