REKLAMA

Kukiz'15: List byłych prezydentów to obrona partiokracji, a nie demokracji

  • Autor: PAP/JS
  • 25 kwietnia 2016 15:35
Kukiz'15: List byłych prezydentów to obrona partiokracji, a nie demokracji Kulesza podkreślił jednocześnie, że według Kukiz'15, Prawo i Sprawiedliwość nie walczy z systemem i partiokracją, a zajmuje się jedynie wymianą stanowisk (fot. youtube.com)

List b. prezydentów, szefów MSZ i opozycjonistów to próba obrony partiokracji, a nie próba obrony demokracji - ocenił w poniedziałek rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza.

"List byłych prezydentów to próba obrony partiokracji, systemu, a nie próba obrony demokracji" - powiedział PAP Kulesza, pytany o list otwarty b. prezydentów, szefów MSZ i opozycjonistów, którzy napisali m.in., że PiS nie zamierza zejść z drogi niszczenia porządku konstytucyjnego.

Kulesza podkreślił jednocześnie, że według Kukiz'15, Prawo i Sprawiedliwość nie walczy z systemem i partiokracją, a zajmuje się jedynie wymianą stanowisk.

"Jedynym ugrupowaniem, które może zagrażać systemowi, jest Kukiz'15" - oświadczył rzecznik klubu Kukiz'15.

Czytaj też: Petru: Podpisałbym się pod listem byłych prezydentów

W liście otwartym opublikowanym w poniedziałek byli: prezydenci, ministrowie spraw zagranicznych, działacze opozycji w PRL, zaapelowali do wszystkich Polaków o kierowanie się w codziennej pracy i działaniu porządkiem prawnym zgodnym z Konstytucją, a także do polityków opozycji o współdziałanie w obronie państwa prawa oraz swobód obywatelskich. "Próba stworzenia przez PiS porządku własnego jest uzurpacją władzy. Wzywamy polityków obozu rządzącego, którym drogie są państwo i demokracja, do odmowy udziału w ich niszczeniu. Przypominamy, że za łamanie Konstytucji winni poniosą odpowiedzialność" - napisali autorzy listu.

Według sygnatariuszy listu najbliższe miesiące zadecydują o losie praworządności i demokracji w Polsce. "Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zejść z drogi niszczenia porządku konstytucyjnego, paraliżowania pracy Trybunału Konstytucyjnego i całej władzy sądowniczej. Parlament pracuje pod dyktando niewielkiej większości, lekceważąc argumenty i interesy mniejszości" - czytamy w liście.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Teresa 2016-04-25 22:34:51
    Trzech NAJGORSZYCH ANTYPOLSKICH TYPÓW !!! Którzy przynieśli POLSCE najwięcej WSTYDU!!! KOMUNISTA kwach ALKOHOLIK , ANALFABETA sprzedawczyk"TW"BOLEK i IDIOTA komoruski SZOGUN ŁĄCZĘ się w BULU i NADZIEJII !!!!!!!!!!!!!!!!! ....... No BŁAGAM CIĘ!!! Czy to trzeba KOMENTOWAĆ !!!????????? WSTYD ,WSTYD i WSTYD !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA