REKLAMA

Kukiz'15 ma jednego posła mniej. Janusz Sanocki posłem niezrzeszonym

 • Autor: PAP/em
 • 13 listopada 2015 10:50
Kukiz'15 ma jednego posła mniej. Janusz Sanocki posłem niezrzeszonym (fot.ruchkukiza.pl)

Poseł Janusz Sanocki nie potrafił dostosować się do ogólnie przyjętych zasad współpracy. W związku z tym nie wszedł do klubu Ruchu Kukiz'15, jest posłem niezrzeszonym - poinformował rzecznik klubu Ruchu Kukiz'15 Jakub Kulesza.

- Decyzją klubu Ruchu Kukiz'15, poseł Sanocki nie wszedł w skład klubu parlamentarnego, chodziło o niedostosowanie do ogólnie przyjętych zasad współpracy, Sanocki jest zasłużony w walce na rzecz JOW-ów, natomiast ma duże trudności we współpracy z innymi osobami, w związku z tym taka żółta kartka została mu pokazana przez cały klub - powiedział w piątek PAP Kulesza.

Jak zauważył, nie ma obowiązku wchodzenia do klubu parlamentarnego, ani przyjmowania do niego każdej osoby startującej z komitetu Kukiz'15. Kulesza zastrzegł, że to nie jest decyzja ostateczna; nie wykluczył przyjęcia Sanockiego do klubu Ruchu Kukiz'15 w przyszłości.

Sanocki zgłosił pierwszy wniosek formalny VIII kadencji Sejmu: "Proszę, by w piątek obrady kończyły się wcześniej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • obserwere 2015-11-18 22:31:19
  Sanocki pewniej by się czuł w PIS-ie niż w zbieraninie Kukiza! Znany z stabilnie prawicowych poglądów od wielu lat z którymi nieskutecznie startował do sejmu ma wreszcie okazję udowodnić że się nie zmienił. Jowy to nie najważniejsza dla Polaków sprawa ale cytując klasyka polityki USA "Gospodarka głupcze!"to podstawa realizacji wszystkich obietnic!
 • wojownik niezłomny 2015-11-14 18:47:22
  Skoro tak bardzo dobrze weryfikowali kandydatów na posłów w tym szczególnie jedynki to dlaczego teraz się dziwią że Sanocki nie potrafi "współpracować" ?
 • Teodor 2015-11-13 23:18:27
  Pan Sanocki, to jakiś kombinator i człowiek nie uczciwy. Podpiął się pod KUKIZ15 i wśliznął do parlamentu, chyba za kasą, bo jako niezależny będzie ją brał. Bezwzględnie, on i inni, którzy wpadną na pomysł uniezależnienia się od KUKIZ15 powinni być pozbawieni posłowania, bo łamią przysięgę złożoną swoim wyborcom. A, to tak jakby jej nie składali. Wstyd i hańba p. Sanocki. Ale, czy tacy ludzie mają wstyd i honor?
 • Wojownik'15 2015-11-13 11:33:32
  jeśli Sanocki wypina się w ten swój sposób na Pawła Kukiza i na jego wyborców - którzy tylko dzięki Pawłowi zagłosowali na Sanockiego - to powinien jak najszybciej złożyć mandat poselski i umożliwić wejście do sejmu komuś prawdziwie utożsamiającemu się z ruchem KUKIZ'15REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA