REKLAMA

Kukiz'15 o projekcie uchwały: To ma być jakiś kompromis

  • Autor: PAP/JS
  • 11 stycznia 2017 16:25
Kukiz'15 o projekcie uchwały: To ma być jakiś kompromis Obywatele płacą nam za to, byśmy pracowali, a nie wygłupiali się - oświadczył wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (fot.:facebook.com/stanislaw.tyszka)

• Projekt uchwały zaproponowany przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego podczas Konwentu Seniorów ma być "jakimś kompromisem" - ocenili politycy Kukiz'15.
• Obywatele płacą nam za to, byśmy pracowali, a nie wygłupiali się - oświadczył wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

W uchwale odczytanej podczas kolejnej przerwy w obradach Konwentu Seniorów przez lidera ugrupowania Pawła Kukiza podkreślono, że "działając zgodnie z art. 82. Konstytucji RP, który stanowi, że obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne, mając na celu rozwiązanie kryzysu parlamentarnego, dbając o zachowanie spokoju społecznego Sejm RP stwierdza, że na 33. posiedzeniu w dniu 16 grudnia 2016 r., Sejm uchwalił ustawę budżetową na rok 2017".

"W związku z nietypowymi warunkami i okolicznościami towarzyszącymi obradom, pojawiły się w przestrzeni publicznej różne opinie na temat poprawności trzeciego czytania nad projektem ustawy na rok 2017" - napisano w uchwale.

"Zgodnie z artykułem 188. Konstytucji RP i zasadą trójpodziału władzy ustalenie zgodności z prawem przebiegu procesu legislacyjnego należy do kompetencji Trybunału Konstytucyjnego" - podkreślono w uchwale odczytanej przez Kukiza.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) wyjaśnił, że propozycja uchwały ma być "jakimś kompromisem". "W tym sensie, że odbędzie się nad nią debata. Każda z opcji politycznych przedstawi swoje stanowisko wobec tego, co się wydarzyło 16 grudnia" - mówił.

Tyszka relacjonował, że lider Nowoczesnej Ryszard Petru nie zgodził się na tę propozycję, a PO - jak dodał - "się zastanawia". "My namawiamy obie strony sporu do kompromisu od paru tygodni. Płacą nam za to obywatele, żebyśmy pracowali tutaj, a nie wygłupiali się" - dodał.

Kukiz podkreślił, że jego ugrupowanie robi wszystko, żeby - jak ocenił - "czynnie nie uczestniczyć w eskalacji konfliktu i nie stawać po żadnej stronie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA