REKLAMA

Kukiz'15: Piotr Apel nazywa spór o Trybunał Konstytucyjny "sztuczną kłótnią"

  • Autor: GP
  • 10 czerwca 2016 09:35
Kukiz'15: Piotr Apel nazywa spór o Trybunał Konstytucyjny "sztuczną kłótnią" Piotr Apel jest posłem Kukiz'15, w Sejmie zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Zagranicznych. (fot.:facebook.com)

• Piotr Apel nazwał w piątek (10 czerwca) spór o TK "sztuczną kłótnia".
• Poseł jest też zdania, że polscy politycy są egocentryczni i zapominają o dobrze wspólnym w swojej pracy parlamentarnej i działalności publicznej.
• Przypomniał, że Kukiz'15 walczy o nowe zasady kwoty wolnej od podatku.

W porannej, piątkowej (10 czerwca) rozmowie w TVP, Piotr Apel z Kukiz'15 przedstawił swoje wnioski z wczorajszej (9 czerwca) debaty o projektach ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

- Chcemy jak najszybciej zakończyć konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego - mówił na antenie TVP polityk. - PiS i PO nie sprawiają wrażenia, że im tak zależy jak nam. Rację w tym sporze ma Kukiz'15 i każdy kto uważa, że dzieje się coś złego. Te osoby widzą, że po raz kolejny Konstytucja nie działa.

Poseł ocenił, że jest to sztuczna kłótnia.

Apel został zapytany też o program 500 plus. Choć Kukiz'15 cieszy się z jego wdrożenia, polityk ocenia: To program z wieloma wadami, ale służący dobrej sprawie.

Czytaj: PO ma nową strategię na obecność posłów w mediach

Piotr Apel, wchodząc na bardziej ogólny poziom dyskusji o polityce, skrytykował całą polską elitę polityczną.

- Chorobą polskiej polityki jest, że polityków nie interesuje dobro wspólne - mówił. - My, jako parlamentarzyści nie możemy się stawiać powyżej prawa - po czym przypomniał najnowszy projekt Kukiz'15, czyli zrównanie kwoty wolnej od podatku parlamentarzystów i obywateli. - Jeżeli parlamentarzyści nie odczują rzeczywistej wysokości kwoty wolnej od podatku, to nie będą chcieli jej zmieniać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA