REKLAMA

Kukiz'15: Potrzebna rzetelna debata o zmianie konstytucji

 • Autor: PAP/JS
 • 04 maja 2017 14:21
Kukiz'15: Potrzebna rzetelna debata o zmianie konstytucji Paweł Kukiz, szef Kukiz15. (fot. Kukiz'15/Facebook)

Potrzebna jest rzetelna debata o zmianie konstytucji, prezydent Andrzej Duda powinien wznieść się ponad podziały i zaprosić do dyskusji wszystkie środowiska, ugrupowania polityczne, obywateli i organizacje pozarządowe - przekonywali posłowie Kukiz'15.

• Poseł Marek Jakubiak (Kukiz'15) przypomniał, że Kukiz'15 opowiada się m.in. za: wprowadzeniem do konstytucji obligatoryjności referendum.

• Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz napisał w środę (3 maja) na portalu społecznościowym, że konstytucja musi być prawem nie partyjnym a obywatelskim.

Wiceszefowa klubu Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie, że jej ugrupowanie jest bardzo zadowolone z inicjatywy prezydenta. "Konstytucję należy zmienić, apelujemy do prezydenta, aby nie pozwolił na to, aby tak ważne narzędzie - jakim jest referendum - kolejny raz stało przedmiotem rozgrywki i walki politycznej" - podkreśliła.

Ścigaj przekonywała, że Polacy muszą wiedzieć, o czym tak naprawdę będzie referendum konstytucyjne. "Apelujemy do prezydenta, aby wzniósł się ponad podziały, aby zaprosił (do dyskusji) wszystkie środowiska, wszystkie ugrupowania polityczne, ale przede wszystkim obywateli, organizacje pozarządowe. Potrzebna jest rzetelna debata. Polacy nie znają konstytucji, wiedzą tylko, że jest ona przedmiotem sporu" - powiedziała posłanka Kukiz'15.

"Prosimy prezydenta, aby podszedł do sprawy bardzo, bardzo poważnie" - apelowała Ścigaj. Jak oceniła, "prezydent ma szansę rozpocząć dziejowy moment, który będzie ważny dla pokoleń".

"Mamy nadzieję, że prezydent wzniesie się ponad podziały, ponad swoją partię i (nowa) konstytucja nie będzie PiS-u" - podkreśliła posłanka Kukiz'15.

Poseł Marek Jakubiak (Kukiz'15) przypomniał, że Kukiz'15 opowiada się m.in. za: wprowadzeniem do konstytucji obligatoryjności referendum, zniesienia progu frekwencyjnego w referendum, zapisania równości wobec prawa gospodarczego wszystkich podmiotów w Polsce oraz za zasadą zrównoważonego budżetu.

"Konstytucja, to nie jest ustawa, którą pisze Platforma, PiS, Nowoczesna, czy Kukiz'15, ustawę zasadniczą ma napisać społeczeństwo" - podkreślił Jakubiak.

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz napisał w środę (3 maja) na portalu społecznościowym, że konstytucja musi być prawem nie partyjnym a obywatelskim.

"Referendum - tak, ale nie jako dyskusja nad PiS-owskim projektem, a jako głosowanie nad wejściem w życie ustawy zasadniczej, która będzie dziełem całego narodu. Od lewa do prawa. Dziełem stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, opcji politycznych. Jednym słowem kompromisem światopoglądowym. Tylko wtedy referendum ma sens" - podkreślił Kukiz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA