REKLAMA

Kukiz'15 prezentuje swoich liderów na Podkarpaciu

  • Autor: PAP
  • 01 października 2015 18:22
Kukiz'15 prezentuje swoich liderów na Podkarpaciu Chcemy wyrównywać te różnice między poszczególnymi regionami w kraju - podkreślają kandydaci Kukiz'15

W czwartek (1 października) w Rzeszowie kandydaci tego ugrupowania zaprezentowali się na konferencji prasowej.

34-letni przedsiębiorca Wojciech Bakun w okręgu krośnieńskim oraz 31-letni nauczyciel akademicki Maciej Masłowski otwierają listy wyborcze do Sejmu KWW Kukiz’15 na Podkarpaciu. Ruch Pawła Kukiza wystawił też kandydatkę w jednym okręgu w wyborach do Senatu.

"Przełamanie podziału Warszawa - reszta Polski jest tym punktem strategii ruchu Kukiz’15, który nas na Podkarpaciu najbardziej interesuje" - powiedział Bakun.

Różnice między regionami trzeba wyrównać

Zwrócił uwagę, że Podkarpacie, w tym także okręg krośnieński, z którego kandyduje do parlamentu - "to jeden z biedniejszych regionów w Polsce". "Bezrobocie jest tutaj wysokie, przez co mamy bardzo duży problem z emigracją; mieszkańcy wyjeżdżają za chlebem za granicę. W małych miejscowościach w co drugim, trzecim domu brakuje któregoś członka rodziny. Chcemy wyrównywać te różnice między poszczególnymi regionami w kraju" - podkreślił.

Bakun wraz z żoną prowadzi firmę handlowo-usługową. Działa w przemyskim Stowarzyszeniu Kupieckim oraz klubie sportowym Motor. Skończył informatykę.

Z kolei lider listy w okręgu rzeszowskim Maciej Masłowski jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Rzeszowskim. "Moja historia z Kukizem zaczęła się od akcji zmieleni.pl; byłem jej koordynatorem w Rzeszowie. Potem były wybory prezydenckie oraz referendum" - przypomniał na konferencji prasowej.

Kukiz stawia na młodych bezpartyjnych

Masłowski powiedział, że w podczas tworzenia na Podkarpaciu list wyborczych ruchu Kukiz’15 zwracano uwagę, żeby wśród kandydatów do parlamentu nie było członków "wielkiej czwórki, czyli PiS, PO, SLD i PSL". "Nie ukrywam, że liczył się też wiek. Chcemy coś zrobić, dlatego większość naszych kandydatów to osoby w wieku 25-45, choć zdarzają się też trochę starsze" - zaznaczył.

Ruch Kukiz’15 wystawił również kandydatkę do Senatu w jednym z pięciu okręgów w województwie. W okręgu obejmującym powiaty: leżajski, niżański, stalowowolski, tarnobrzeski oraz Tarnobrzeg o mandat senatorski rywalizuje 51-letnia nauczycielka Marzena Kardasińska ze Stalowej Woli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA